файно

Аналітика

Боротьба добра і зла: в Кропивницькому вручали премію та антипремію в галузі озеленення

. 10084

Громадська організація «Озеленення», що діє в напрямку збереження та примноження зелених насаджень міста, підбила підсумки року. Активісти підготували рейтинг та антирейтинг ─ ТОП-10 людей, які, відповідно, внесли в озеленення найбільший вклад, і навпаки – завдали найбільшої шкоди.

 

Зокрема, в десятку «Варвар року-2016» увійшли:
1. Приватна фірма «Єлізавета», яка при обрізанні дерев, незалежно від їх породи і стану, залишає завжди однаковий «телеграфний стовп», що призводить до всихання частини з них. У профілі діяльності «Єлізавети» сказано: оптова торгівля деревиною, цей факт багато чого пояснює. Попри це, міська влада продовжує укладати з «Єлізаветою» договори на обрізання дерев: в 2016 році таких робіт проводилося на 600 тисяч, і ще на 500 тисяч має бути проведено в 2017 році.

2. Павло Штутман, директор заводу «Червона зірка»-«Ельворті» ─ за знищення алей каштанів навколо території заводу. Дерева спочатку варварськи обрізали, потім оголосили їх хворими і непомітно, в темний час доби поспилювали, стверджують активісти. А замінили не на інші дерева, а на низенькі туї, які вздовж перевантажених транспортом доріг не створюють бар’єру для шкідливих вихлопів. Зате територію заводу добре видно.

3. Мережа аптек «Ліки-плюс» та її власники Олег Баркар і Ярослав Попов. 53 знищених дерева лише офіційно – тобто тих, за якими були подані заяви. В реальності – значно більше. Однак є хороші новини: в цьому році за рішенням Міськвиконкому було демонтовано їхню незаконну рекламу.

4. ТРЦ Depo't center. Обрізання лип перед поштамтом на початку квітня виконав КП «Благоустрій» ─ як стверджують активісти, на замовлення адміністрації «Depo't» для кращого огляду їхніх бордів. Через знесення крони ці дерева зараз вкриті вовчками. Треба секатором прибрати зайве й сформувати нові скелетні гілки. «Чи буде «Благоустрій» це робити? Може, їм заплатити?», ─ цікавиться громадськість.

5. Кіровоградобленерго цього року перевершило самих себе, спочатку обрізавши в червні зелені й квітучі дерева по вул. Єгорова, а під кінець року шокувало громадськість варварським обрізанням по вул. Героїв України, залишивши від алеї молодих каштанчиків півтораметрові голі стовпчики. В обох випадках на обленерго накладено штраф у 1700 грн за завдання збитків місту.

Крім того, в антирейтинг увійшли:
Агапєєва Наталія, директор Краєзнавчого музею ─ за спотворення зелених насаджень біля туристичної пам’ятки;
власник магазину «Старт» на Пацаєва – за отруєння дерев перед магазином і створення на їх місці парковки,
Давиденко Віталій, суборендатор скверу на перехресті Чміленка-Пашутіна ─ через імовірне будівництво об’єкту торгівлі тут також виявлено всохлі й отруєні дерева;
людина, чиє прізвище співпадає з прізвищем депутата міської ради Андрія Кролевця ─ за обрізання перед вивіскою магазину «Екселент» беріз. Хоча сам власник магазину факт своєї причетності не визнає.
двірники –люди, які ненавидять дерева, тому що змушені прибирати з них листя. Тому якщо хочете посадити щось у своєму дворі ─ домовтеся спочатку з двірником, рекомендують активісти.


Більше оптимізму вселяє рейтинг «Молодець року-2016» . В ТОП-10 людей, які робили добрі вчинки, увійшли:
1. Людмила Шубіна ─ авторитетна в місті людина і меценат, яка підтримує всі ідеї в плані озеленення. «Вона осмислює дерева як невід’ємну частину міської інфраструктури, як те, без чого місто не буде повноцінним», ─ стверджують укладачі рейтингу. Цього року Людмила Володимирівна організувала завершення робіт із пам’ятником Голодомору і довела до ладу територію навколо: алея туй, квітники ─ то все її робота.

2. Максим Сінченко ─ громадський активіст, людина, яка знає все про виконавчі органи міста та їх роботу. Саме його досвід у роботі з міськими інспекціями та правоохоронними органами став базою для діяльності й інших людей, які хочуть зберегти зелені насадження чи притягнути до відповідальності винних у їх знищенні.

3. Всі команда спецінспекції Кропивницького та її «бойовий начальник Андрій Максюта», які невтомно ведуть оперативно-розшукову діяльність за поданими заявами. Без них би маховик справедливості не крутився, і злочинці б і далі робили свою чорну роботу. «Ви крутіші, ніж поліція», ─ впевнені активісти.

4. Турчина Тетяна Миколаївна, заступник начальника екологічної інспекції, з появою якої, за словами активістів, все починає працювати, в інспекції з’являються повноваження, і справи розслідуються, і злі люди платять штрафи.

5. Горбунов Олександр Володимирович, народний депутат, який цієї осені організував висадження понад сотні дерев у парку Перемоги (Горсаду). І хоча частина дерев потім зникла за нез’ясованими обставинами, Горбунов налаштований рішуче: «Навесні будемо садити ще».

Садили дерева цієї осені також студенти педуніверситету та Льотної академії на Козачому острові, мешканці будинку на Жадова,30 добилися в міській раді зробити сквер на місці втрамбованої на їх подвір’ї дороги.

В рейтинг увійшов також Рафаель Санасарян, який вирішив зберегти 4 берези біля готелю «Київ», узявши їх під скло. Гарний приклад для тих, хто винищує дерева на орендованих ділянках.

У Китаї вважають, що дерево – символ достатку і процвітання. Хочеш, щоб справи йшли добре – розмісти чи посади біля входу в свою оселю(офіс) дерево. Всохле чи скалічене дерево – навпаки, віщує неприємності і занепад. Тож бережіть дерева, закликають активісти , і хай вам добре ведеться у новому році.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама