У Кіровограді відзначить 115 річницю утворення РУП

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 815

14 березня Кіровоградська обласна організація ВО «Свобода» запрошує представників політичних та громадських організацій, політологів, істориків та краєзнавців Кіровоградщини, а разом з тим всіх свідомих патріотичних українців долучитися до відзначення 115-ї річниці утворення Української Революційної Партії. Захід відбудеться в місті Кіровограді на Площі Героїв Майдану, початок о 12.00.

11 лютого 1900 року в м. Харкові була створена Революційна Українська Партія (РУП), одним із засновників якої став наш земляк, Левко Мацієвич (уродженець с. Олександрівка). В березні 1900 року була проголошена програма РУП під назвою «Самостійна Україна» (автор М. Міхновський), головним гаслом якої стало: «Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна від Карпатів аж по Кавказ».
Зважаючи на те, що одним із засновників РУП став уродженець Кіровоградщини Левко Мацієвич, і всупереч хибному твердженню, що український націоналізм своїм корінням походить з західноукраїнських земель Галичини, маємо всі підстави донести до свідомості громадян України правду: колискою українського націоналізму завжди була, є і буде центральна Україна. Задовго до того, як на західних Галицьких землях постали величні постаті Євгена Коновальця, Степана Бандери та Романа Шухевича, центральна степова Україна плекала дух і гонор націоналізму в українському козацтві, повстаннях гайдамаків, збройній боротьбі вояків УНР та у визвольних змаганнях отаманів Холодного Яру, Чорного Лісу та південної степової України.
Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода»

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...