У центрі Кіровограда облаштують кладовище

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 748

У Кіровограді відбудеться акція «Кладовище замість ліків», яка розпочнеться в середу, 27 травня, об 11.00 на пл. Героїв Майдану, повідомляє Всеукраїнська мережа ЛЖВ.

Пацієнти хворі на СНІД, облаштовуватимуть символічне кладовище огороджуючи стрічкою місце для могил. Цим вони хочуть привернути увагу Прем’єр- міністра України Арсенія Яценюка до того, що через 3 тижні в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 000 ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок.

Під час пацієнти проведуть короткий прес-брифінг. В прес-брифінгу візьмуть участь:

- Олександр Александров, керівник Кіровоградського обласного відділення ВБО «ВМ ЛЖВ»

- Пацієнти

Справа в тому, що наприкінці 2014-го року, Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови №117, якими дозволив здійснення 100%-ї передоплати ліків на 6 місяців вперед до моменту поставки. Відповідно, всі фармацевтичні компанії в кінці року отримали від Міністерства охорони здоров’я100%- ву передплату за товар, який мали поставити лише в червні цього року. У зв’язку з цим, наразі склалася ситуація, що деякі компанії не поставлять ліки для 20 000 людей, що живуть з ВІЛ, отримавши попередню 100% оплату. Ситуація критична, яка на разі не вирішується владою. Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей. Більше того, вся Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки буде фактично завалена владою.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, люди, що живуть з ВІЛ, вийдуть в кожному місті країни, щоб вимагати термінового вирішення ситуації, яка склалася з ліками.

Контактні особи: Олександр Александров, +380958910379

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...