Кіровоградців запрошують на зустріч із відомим краєзнавцем Вадимом Смотренком

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 655

28 травня о 14.00 у відділі краєзнавства ОУНБ ім.Д.І. Чижевського в рамках Краєзнавчих студій відбудеться зустріч з відомим кіровоградським краєзнавцем Вадимом Смотренком, який розповість історію створення книги “Сталеві мережива маленького Парижу”.

Краєзнавець, поет і педагог Вадим Смотренко своє місто поважає, любить і знає. Саме він дослідив, що у XIX столітті місто Єлисаветград, тепер Кіровоград, було не лише мистецьким і освітнім центром. Тут існувала одна з найпотужніших на території України школа художньої ковки. Тепер, всебічно дослідивши явище, краєзнавець ділиться секретами з сучасними ковалями. І рятує мистецький спадок.
Архітекторами Єлисаветграда XIX століття були знаменитий Яків Паученко і Андрій Достоєвський, брат російського письменника. Саме за їхніми малюнками працювали ковалі. Пізніше Андрій Достоєвський став головним архітектором міста Сімферополя. Тому старовинні будинки цього міста так нагадують старий Єлисаветград.
20 років Вадим Смотренко збирає матеріали про ковальство Центральної України. Ним написана ціла книга про роботу майстрiв XIX ст., у якій наведено і такі приклади: одна ковальська робота збереглася в Санкт-Петербурзі на Сенатській площі, інша - у Кіровограді; одна в Парижі, інша - знову-таки - у Кіровограді; одна в Одесі , інша - у Кіровограді. І це лише кілька прикладів з унікальних зразків ковальської майстерності, які збереглися в центральноукраїнському місті. Хто хоче почути більше — приходьте на зустріч з Вадимом Смотренком.

На захід запрошуються всі бажаючі.

Сподобалася стаття?
загрузка...