У Кіровограді відкриють виставку-конкурс патріотичних плакатів

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1208

Виставку-конкурс патріотичного плакату «За Незалежність України» серед студентської молоді до Дня Незалежності України відкриють 20 серпня о 12.00 у художньо-меморіальному музею О.О.Осмьоркіна.

Експозицію виставки складають тридцять плакатів студентів художньо-графічного відділення мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Виниченка, створених під керівництвом викладача члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Лариси Гарбузенко, та Кіровоградського будівельного коледжу за спеціальністю «архітектурне проектування та внутрішній інтер»єр», виконаних під керівництвом викладача члена Національної Спілки архітекторів України Тетяни Пенязь.

Плакат - це витвір мистецтва, різновид тиражованої графіки - лаконічне, помітне, найчастіше кольорове зображення з коротким текстом. Є різні види плакату – соціальний, авторський і масовий. Історичними попередниками сучасного плакату вважають гравюри Німеччини початку 16 ст. великого розміру в добу Селянської війни. Їх називали тоді «летючі аркуші», бо вони виконували агітаційну роль.

Саме з метою патріотичного виховання, яке базується на любові до рідної землі, оселі, родини, знанні історії, культури, мистецтва, літератури, і передбачає свідоме розуміння потреби захисту цих національних цінностей, було оголошено конкурс плакату «За Незалежність України!» серед студентської молоді.

Умови конкурсу не обмежували учасників у виборі технік виконання - гуаш, аплікація, комп»ютерна і станкова графіка, фотоколаж, головне, щоб образи творів сприяли утвердженню героїчних сторінок історії боротьби за незалежність України та популяризації ідей національного патріотизму. Цікавим стало використання у втіленні творчих задумів техніки витинанки, декоративність і чіткість форми цього старовинного мистецтва стала в нагоді для сучасних форм плакату.

Виставка експонуватиметься до 15 вересня 2015 року, саме в цей день і будуть оголошені переможці конкурсу, які отримають дипломи. Компетентне журі у складі викладачів спеціальних дисциплін вище означених навчальних закладів, а також відомих кіровоградських художників – членів Національної Спілки художників України та наукових співробітників музею визначатиме дипломантів конкурсу за критеріями відповідності темі, оригінальності ідеї та можливого гасла, мистецької якості і культури виконання, зокрема гармонійного використання елементів народного орнаменту, геральдики, шрифтових композицій, портретних та предметних образів, а також можливої різноплановості в застосуванні мистецьких технік.

Особливістю конкурсу має стати визначення переможця глядацьких симпатій за результатами голосування відвідувачів музею.

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...