Центральна вулиця Кіровограда буде представлена на фотовиставці

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1393

17 вересня о 12.00 в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відкривається виставка авторських фото Ігоря Демчука «Велика Перспективна – від фортеці Святої Єлизавети до Янгола-охоронця міста» в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту «На перехресті вулиць Єлисаветграда - Кіровограда» до Дня міста.


Вулиця Велика Перспективна за свою понад 200-річну історію існування мала різні назви. В книзі краєзнавця Ю.Матівоса «Вулицями рідного міста» спочатку її іменували Московською-Перспективною, в часи військових поселень Миколаївським проспектом, а від 1860-х рр. Великою Перспективною. Фактично рух вулиці задала фортеця Св.Єлисавети – унікальна фортифікаційна споруда ХУІІІ ст., яка занесена до Переліку пам’яток культурної спадщини України, де нині розташовано Меморіальний комплекс Фортечні вали з величним пантеоном полеглим у Другій Світовій війні та відкритою у 2015 році Алеєю слави військовослужбовцям, загиблим у зоні бойових дій антитерористичної операції. За радянського правління Велика Перспективна носила ім’я засновника теорії класової боротьби Карла Маркса. Відповідно до потреб часу вулиця зазнавала різних перебудов. Класицизм і необарокко, радянський ампір і конструктивізм, що переріс в новітній хай-тек, створили своєрідний сплав історії та культури архітектурної думки понад двох століть. В 2004р. вулицю увінчав монумент Янгол-охоронець України - пам’ятник на честь 2000-річчя Різдва Христового та 250-річчя міста (скульптор О.Гончар, архітектор В.Кривенко), який в 2014р. доповнив ошатний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, завершивши формування ансамблю Площі Незалежності, звідки й бере тепер свій початок вулиця Велика Перспективна, історичне ім’я якій було повернено рішенням міської ради в 2011р.
В авторських роботах відомого кіровоградського фотографа - члена Національної Спілки журналістів України та Національної Спілки фотохудожників України, лауреата обласної журналістської премії у номінації «фотожурналістика» Ігоря Демчука, представлених на виставці, вулиця Велика Перспективна постає як образ майбутньої надії, як світ, в якому наші сучасники, зберігаючи надбання минулого, шукаючи вихід зі складних лабіринтів історії, творять нову Україну.
В експозиції виставки представлені також форматні фотоінсталяції-колажі міських краєвидів, створені заслуженим художником України Андрієм Надєждіним, які є своєрідними емоційними акцентами, що допомагають глядачеві здійснити своєрідну подорож у часі і безпосередньо відчути цікаву історію однієї з центральних вулиць нашого міста.

 

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...