У Кіровограді присвятять виставку партизанам

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1002


22 вересня о 10.00 год. в конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбудеться презентація виставки архівних документів та матеріалів «Нам пам’ять дивиться у вічі» з нагоди відзначення Дня партизанської слави.

В експозиції виставки представлені документи та матеріали, які розповідають сучасникам про партизанський рух на території Кіровоградської області, що розпочався з перших днів окупації.
Загалом на Кіровоградщині було створено та діяло 20 партизанських загонів і одне партизанське з’єднання, що складалося з 7 партизанських загонів. Такі загони були створені та діяли на теренах Єлисаветградківського, Знам’янського, Кам’янського, Чигиринського, Новогеоргіївського, Златопільського, Олександрівського, Підвисоцького, Хмелівського, Маловисківського, Новомиргородського районів.
Архівні документи свідчать, що найбільш активною велась партизанська боротьба у 1943 – 1944 роках.
Окрім партизанського руху, на теренах Кіровоградщини було організовано також 26 підпільно-диверсійних груп, які проводили значну роботу як у м. Кіровограді, так і у Новопразькому, Маловисківському, Знам’янському районах області.

У Державному архіві Кіровоградської області збереглося чимало матеріалів про партизанську боротьбу на теренах краю, серед яких спогади командирів та членів партизанських загонів та підпільно-диверсійних груп. Уривки з цих матеріалів та інші цікаві історичні документи нашого краю ми пропонуємо вашій увазі.

Сподобалася стаття?
загрузка...