У Кіровограді відзначать річницю з дня народження драматурга Івана Карпенка-Карого

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 2265

22 вересня 2015 року о 13.10 в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка (вул. Декабристів 6/15, другий поверх) відбудеться вечір-зустріч «Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене», присвячений 170-ій річниці від дня народження І. К. Карпенка-Карого, драматурга актора, режисера, громадського і театрального діяча.

Організатор заходу: Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

Партнер заходу: Кіровоградський міський літературно-меморіальний музей І. К. Карпенка-Карого.

Довідка: 29 вересня 2015 року виповнюється 170 років від дня народження Івана Тобілевича (театральний і літературний псевдонім Івана Карпенка-Карого) – письменника, драматурга та театрального діяча.

Його творчість, як зазначав Іван Франко, «…наповнює нас почуттям подиву його таланту. Обняти такий широкий горизонт, заселити його таким множеством живих людських типів міг тільки першорядний поетичний талант і великий обсерватор людського життя».

Іван Карпенко-Карий є знаковою постаттю української культури кінця ХІХ – початку ХХ ст. Його драматургічна спадщина складається з 18 закінчених п’єс і трьох невеликих уривків, які залишились в чернетках.
Іван Карпович любив сам грати головних героїв своїх п'єс. Улюбленими ролями були Мартин Боруля і Калитка.
Ні родинне життя, ні громадські справи, ані обов’язки служби ніколи не одривали серця й уваги Карпенка-Карого від театру. Український театр був його другою рідною хатою, бажаним місцем відпочинку, радості.

G

Сподобалася стаття?

мир тв