У Кіровограді відбудуться мистецтвознавчі читання

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 898

26 листопада  о 10.00 год. в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна розпочнеться традиційна акція - науково-мистецький просвітницький проект «Мистецтвознавчі читання до дня народження О.О.Осмьоркіна», започаткований у 2012 році з нагоди відзначення 120-річного ювілею відомого художника і педагога.
Метою цього науково-просвітницького проекту є залучення студентів навчальних закладів мистецького та гуманітарного профілю до наукового дослідження і популяризації творчості О.О.Осмьоркіна, художників-земляків, сучасних кіровоградських митців, а також діяльності художника архітектури Я.В.Паученка та зодчих міста Єлисаветграда - Кіровограда. Мистецтвознавчі читання проводяться щорічно 26 листопада в день народження О.О.Осмьоркіна за старим календарним стилем, оскільки 8 грудня в день його народження за новим календарним стилем в музеї відбуваються урочистості з нагоди вручення обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна.
Запропонованою темою цьогорічних мистецтвознавчих читань є: «Творчість художників - випускників Вечірніх Рисувальних Класів Єлисаветградського земського реального училища» до 135-річчя заснування Вечірніх Рисувальних Класів.
Особливістю нинішнього заходу є чисельне представництво його учасників. Продемонструвати свої знання з історії образотворчого мистецтва та мистецтвознавства виявили бажання студенти з різних навчальних закладів Кіровограда - художньо-графічного відділення мистецького факультету державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, будівельного коледжу по спеціальності «архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр», а також відділу вокалу музичного училища.
Під керівництвом свої викладачів кандидата мистецтвознавства О.І.Кириченко, кандидата педагогічних наук Ю.М.Малежик, члена Національної Спілки архітекторів Т.О.Пенязь та викладача «Історії культури Кіровоградщини» Л.І.Френчко молодим науковцям вдалося підготувати досить цікаві доповіді-відеопрезентації про життя і творчість відомих художників-земляків – О.О.Осмьоркіна, А.М.Нюренберга, П.Д.Покаржевського, О.Ф.Фойницького, А.Ю.Разумного, П.Ф.Федоровського, Джона Венгера та багатьох інших, які є випускниками Вечірніх Рисувальних Класів Єлисаветградського земського реального училища. Доповіді учасників з відповідним ілюстративним матеріалом будуть розміщені на веб-сайті музею і з ними зможуть ознайомитися всі бажаючі.
Участь в подібних просвітницьких проектах, є стимулом для студентів у проведенні наукових досліджень та вивченні історії мистецтва Кіровоградщини.

Сподобалася стаття?
загрузка...