У Кіровограді стартує всеукраїнський фотопроект, присвячений героям АТО

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1058

Сьогодні, 22 січня, у Кіровограді відбудеться презентація фотопроекту «Жива Пам’ять». Проект присвячений героям, які загинули в ході збройного конфлікту на сході країни та їх родинам. Ініціатори проведення – київські волонтери Мар’ян Присяжнюк та Ганна Зуєва.

За задумом ініціаторів, метою проекту є боротьба з проблемою збайдужіння українського суспільства до щоденних втрат, які несе Україна на цій неоголошеній війні, та привернення уваги до сімей, що втратили рідних унаслідок бойових дій.

«Ми хочемо підкреслити те, що загиблі захисники України – це не щоденна статистика з фронту, це долі цілих родин з усіх куточків України. Що навіть тих міст, де немає стрілянини, торкнулася війна. Ми покажемо, що українські солдати – це не професійні військові, а звичайні люди зі звичайних міст, у яких було спокійне життя, робота, звички, захоплення, родини. Але саме ці люди відгукнулися, коли постав виклик цілісності України», - розповідає Мар’ян Присяжнюк, координатор проекту.

Суть проекту полягає у тому, щоб відшукати фотографії родин минулих років на яких ще живі герої війни, і зробити свіже фото, вже без полеглого бійця, але з предметом, який символізуватиме присутність загиблого у пам’яті рідних.

Участь в проекті візьме французький фотограф Юрій Білак.

«Подібного в Україні ще ніхто не робив. На фотографії один з членів родини триматиме в руках предмет, який найбільш асоціюється з тією людиною, яку забрала війна», - пояснює фотограф.

У першій декаді лютого планується завершити зйомки, пов’язані з проектом, і перейти до організації виставок в Україні, Франції та Канаді. Початок експозиції робіт у березні 2016 року.

Загалом фотосесії в рамках проекту відбудуться в 14-ти містах України: Києві, Херсоні, Кіровограді, Запоріжжі, Житомирі, Сумах, Маріуполі, Ковелі, Львові та інших.

У Кіровограді фотопроект презентують в ІАЦ «Перевесло» (вул.Острівська 2/2, ф.8). Початок о 15.00. Додаткова інформація за телефоном: 0508482658

Довідково:
Юрій Білак – французький фотограф українського походження, що створив першу у світі українського та європейського мистецтва виставку тактильного фото для людей із вадами зору, відзняв низку етнографічних репортажів про український побут та традиції, фотографував учасників Євромайдану у Києві. Нещодавно у Адміністрації Президента України відбулася виставка Юрія Білака, присвячена бійцям АТО під назвою «Проекція».

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...