У Кіровограді відбудуться Куценківські читання

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1370

15 лютого у Кіровоградському літературно-меморіальному музеї імені І. Карпенка – Карого відбудуться Куценківські читання.


Даний проект було започатковано у 2008 році музеєм, інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського та обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

Куценківські читання – данина шани й пам’яті знаному в Україні вченому-літературознавцю, доктору філологічних наук, професору Кіровоградського державного педуніверситету ім. В. Винниченка, члену НСПУ Леоніду Васильовичу Куценку, який сприяв поверненню в Україну імені та творчого спадку уродженця нашого краю, одного з кращих поетів ХХ століття Євгена Маланюка.

Цього року читання проходитимуть у дев’ятий раз і присвячені 25-річчю Незалежності України.

У читаннях братимуть участь 38 доповідачів.

Виступи учасників присвячені внеску видатних земляків у процес розвитку та становлення української державності, краянам, які стояли і стоять на захисті суверенітету та територіальної цілісності України, культурно-мистецьким подіям на терені краю, пошуково-дослідницькій діяльності музеїв, бібліотек, архівів, навчальних закладів, громадських організацій.

У рамках заходу відбудеться дві презентації:

- виставки «Стилетом і Стилосом», яка створена науковцями музею І.К. Карпенка-Карого і присвячена письменникам-землякам, що внесли свій вагомий внесок у боротьбу за незалежність України;

- збірки поетичних творів «Ми не хочемо війни» учнів Світловодської ЗШ № 10.

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...