Проблему з рівнем радону у школах Кіровограда обговорять на круглому столі

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1889

26 лютого об 11:00, у приміщенні обласної універсальної бібліотеки ім. Д. Чижевського (вул. В. Перспективна, 24, кімната 307) зберуться представники активної громадськості, Держсанепідслужби області та органів місцевого самоврядування круглий стіл «Радіаційні ризики для здоров’я дітей Кіровоградщини» за участі.

Організатори заходу — Кіровоградський місцевий осередок ВЕГО «МАМА-86» та ГО «Територія успіху».

Мета заходу — привернути увагу влади та громадськості до проблеми шкідливого впливу на організм радонового випромінювання на організми жителів області, у тому числі дітей, окреслити шляхи впливу на загрозливу ситуацію.

За даними моніторингу Держепідемслужби Кіровоградської області, у 2015 році було обстежено понад 1700 будівель, серед яких дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, лікарні, бібліотеки, адміністративні будівлі. У приміщеннях шкіл Компаніївського та Гайворонського районах зафіксовано критичну активність радону в повітрі, що у 20-46 разів перевищує нормовані граничні показники. Тривалий вплив таких доз випромінювання на організм дитини значно підвищує рівень імовірності захворювання на рак легенів та онкологічних захворювань крові.

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...