Кіровоград у блакитному: містянам розкажуть про проблеми аутизму

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1378

У суботу, 2 квітня, о 13:00 в Кіровоградській обласній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського відбудеться акція присвячена «Всесвітньому дню розповсюдження інформації про аутизм». Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомляє Людмила Шукрута.


Кіровоград вперше долучається до відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про проблеми аутизму.
В програмі зустрічі заплановано проведення мастер-класів для дітей з особливими потребами, флешмоб з блакитними повітряними кульками, розважальна програма з аніматорами та частування солодощами.
До акції можуть долучитися усі бажаючі. Для цього необхідно одягнути щось із одягу або аксесуарів блакитного кольору.

Аутизм – це не вирок, а всього діагноз, своєчасне встановлення якого у поєднанні з психолого-педагогічною та соціальною реабілітацією забезпечує реалізацію особистісного потенціалу дитини та інтеграцію її в соціум.
У своєму посланні 2 квітня 2012 р. Генеральний Секретар ООН підкреслив, що «Щорічне відзначення Дня Поширення Знань про Аутизм повинне заохотити до конкретних дій і звернути увагу на неприпустимість дискримінації, зловживань та ізоляції, які переживають люди з аутизмом та їхні найближчі. Як підкреслює Конвенція про права інвалідів, особи з аутизмом є рівні перед законом і їм належаться всі права та основні свободи людини».
Аутизм є дуже складним явищем, важким для визначення. Говорячи про осіб з аутизмом, слід сказати про цілий спектр труднощів, з якими вони щоденно борються. Треба додати, що ці труднощі проявляються в кожної особи індивідуально. Аутизм належить до групи загальних порушень розвитку. Деякі сфери дитячої психіки розвиваються відповідно до віку, інколи навіть з випередженням, а деякі різко уповільнюються. Це не означає, що дитина з аутизмом є розумово відсталою. Вона по-іншому сприймає світ – світло, образи, звуки, по-іншому відчуває дотик, запах, смак чи біль. .

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...