Свято хорової музики на підтримку миру проведуть у Кіровограді

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 992

У суботу, 23 квітня, в Кіровограді вперше відбудеться обласне Свято хорової музики на підтримку миру «Молитва вустами дітей».

 

Захід ініційовано викладачами відділу хорового диригування Кіровоградського музичного училища, Кіровоградським відділенням Національної музичної спілки за підтримки хорової асоціації міста Кіровограда, Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці та департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Свято пройде за духовним сприянням праправнука геніального українського композитора, почесного гостя свята, художнього керівника та диригента Державного Академічного естрадно-симфонічного оркестру Миколи Віталійовича Лисенка.

Знаковою подією заходу стане реконструкція духовного гімну України «Боже великий єдиний» в авторській версії для дитячого хору 1885 року основоположника української класичної музики Миколи Лисенка на вірші відомого письменника і громадського діяча Олександра Кониського, що виконається зведеним хором учасників на відкритті в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці й закритті заходу в концертній залі Кіровоградського музичного училища. Копія оригінального рукопису композитора надана Музеєм Миколи Лисенка (м. Київ).

Концертну програму Свята складатимуть виступи та творчі відеопрезентації дитячих та юнацьких хорових колективів дитячих музичних шкіл, шкіл мистецтв, загальноосвітніх шкіл та музичного училища.
У Святі братимуть участь 15 хорових колективів з Кіровограда, Новоукраїнки, Олександрії, Новомиргорода, Петрово та Нової Праги.

У контексті свята відбудуться флешмоб «Бажаю тобі, Україно…» та етнотолока – весняні забави та ігри від фольклорного колективу Кіровоградського музичного училища.

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...