У Кіровограді вшанують пам'ять Тараса і Сергія Шевченка

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 780

24 травня о 14.00 у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбудеться зустріч представників наукової та творчої громадськості «Згадуючи Шевченків». Під час заходу презентуються фонд особового походження відомого краєзнавця Кіровоградщини С.І.Шевченка та його книга «Кобзар і Кіровоградщина».

Дану зустріч підготовлено з нагоди 155-ї річниці перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі у Каневі та з метою вшанування пам’яті Сергія Івановича Шевченка, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії факультету історії та права Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, колишнього директора Державного архіву Кіровоградської області (1983-1991 рр.). Автор 200 наукових публікацій з краєзнавства, архівознавства, історіографії. С.І.Шевченко - лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова (1996 р.), нагороджений численними відзнаками.

Під час заходу директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців Бабенко О.О. презентує книгу С.І.Шевченка «Кобзар і Кіровоградщина». Це дослідження краєзнавця-історика розкриває сторінки Шевченкіани Кіровоградщини розповідаючи нам про Кобзаря та його нащадків Красицьких.


Про життя та діяльність С.І.Шевченка, який залишив після себе глибокі дослідження історії рідного краю від сивої глибини тисячоліть до нашого буремного сьогодення прийдуть розповісти колеги з Кіровоградського держаного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка та його друзі.
Праці цього талановитого краєзнавця служать і ще довго будуть служити підручником багатьом поколінням кіровоградців. Виконуючи таку колосальну для однієї людини роботу, він завжди перебував у вічному пошуку. Це людина з тієї когорти, що ми називаємо гордістю Кіровоградщини, взірцем працелюбства, світлого розуму і мудрості, літописцем нашого краю.

Неодноразово на презентаціях своїх книг С.І. Шевченко характеризував зміст основних документів архівних фондів з історії нашого краю, а вже сьогодні Державний архів Кіровоградської області сформував та презентує особовий фонд колишнього директора архіву С.І.Шевченка.

На захід запрошені викладачі та студенти Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка та громадськість м.Кіровограда.

Учасники заходу матимуть змогу переглянути добірку архівних документів та матеріалів із фонду особового походження відомого історика-краєзнавця Кіровоградщини С.І.Шевченка.

Сподобалася стаття?
мир тв
загрузка...