Кропивничан запрошують на презентацію видання про Кінбурнський півострів

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 673

24 листопада о 14.00 у Кропивницькому в Орхуському центрі екологічної інформації вперше буде презентовано наукове дослідження, присвячене одному з найбільш специфічних природних об’єктів України і, зокрема, Північно-Західного Причорномор’я – Кінбурнському півострову. Сформовані на його території заповідні об’єкти мають загальнонаціональне та міжнародне значення, окремі заповідні ділянки віднесені до національного надбання України.

 

Як повідомили у відділі соціокультурної діяльності обласної універсальної бібліотеки ім. Д. Чижевського, у монографії розглянуті геокомпонентні й геокомплексні особливості півострова, характер його неоднорідності, з’ясовані етапи його формування, представлені аргументи щодо унікальності ландшафтів, обґрунтованоирізнобічну значимість півострова та показані шляхи його подальшого функціонування під впливом антропогенних факторів.

Аналіз ландшафтів півострова розглядається в контексті формуванняидельти Дніпра, утворення Олешківських пісків, трансгресії Чорного моря, згінно-нагінних процесів, глобальних змін клімату та рівневого режиму Світового океану, активного рекреаційного пресингу.

У презентації візьмуть участь: професор Анатолій Кривульченко - автор монографії; Юрій Онойко – доцент Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, кандидат географічних наук (модератор презентації); Зоя Орел – голова методичного об’єднання вчителів
географії м. Кропивницького, уродженка Кінбурнського півострова.

Книга рекомендована до друку Інститутом географії Національної академії наук України та видана у поточному році Центрально-Українським видавництвом.

Захід відбудеться в Орхуському центрі екологічної інформації, обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

G

Сподобалася стаття?

мир тв