У Кропивницькому відбудеться нагородження лауреатів премії О.Осмьоркіна

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 582

8 грудня о 12:00 у Кропивницькому в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбудуться урочистості з нагоди нагородження лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2016 році.

 


Лауреатами обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2016 році згідно з рішенням журі визначені:

у номінації «національна традиція»

ЯКОВЛЕВА Лариса Аркадіївна – художник (м. Кропивницький), викладач відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв, закінчила Одеське державне художнє училище ім. М.Б.Грекова (1968), Львівський поліграфічний інститут імені Івана Федорова, нині Українська академія друкарства (1982), учасник обласних та всеукраїнських художніх виставок - за творчий доробок різних років, що утверджують
традиції національного образотворчого мистецтва. Кандидатура висунута на здобуття премії радою Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України.


у номінації «новітні спрямування»

ОСТРОУХОВ Володимир Іванович – художник (м. Кропивницький), закінчив Краснодарське державне художнє училище (1974), учасник обласних, всесоюзних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставок - за творчі доробки і експериментальне новаторство в образотворчому мистецтві нашого краю. Кандидатура висунута на здобуття премії радою Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників
України.

у номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв»

ЦУКАНОВ Микола Миколайович – власник приватної галереї «Єлисаветград» (м. Кропивницький), Почесний член Національної Спілки художників України (2015) – за підготовку видань «Лекарство от депрессии», «Провінційна галерея» та серії альбомів «Палітра степового краю». Кандидатура висунута висунута на здобуття премії рішенням науково-методичної ради Кіровоградського обласного художнього музею.

В залах художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна презентується експозиція живописних і графічних творів Л.А.Яковлевої з персональної виставки «Романтична палітра Лариси Яковлевої», присвяченої 70-річчю з дня народження, та живописні роботи В.І.Остроухова, більшість з яких із серії «Старе місто», створені в
останні два роки в рамках спільного мистецького проекту галереї «Єлисаветград» (власник М.М.Цуканов) та автора, які яскраво відображають творчий почерк кожного художника.

Довідково

Обласна премія у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, заснована Кіровоградською обласною радою (Рішення від 19 квітня 2005р. №409) на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України, присуджується: за досягнення визначних успіхів в образотворчому мистецтві та створення яскравих мистецьких доробків у різних видах образотворчого мистецтва (живопис, графіка, скульптура, монументальне, театрально-декораційне), які б утверджували національну традицію, зберігали основи класичного мистецтва, впроваджували новітні форми в
образотворчому мистецтві, адаптовані до сучасності, були виконані на високому професійному рівні та здобули широке громадське визнання в Кіровоградській області та за її межами; за вагомі мистецтвознавчі або історичні дослідження розвитку образотворчого мистецтва Кіровоградщини, пропаганду та утвердження досягнень художників нашого краю. Премія встановлюється у трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв».

Щороку 8 грудня, в день народження О.О.Осмьоркіна, в приміщенні меморіального музею художника переможцям присвоюється звання «Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна», вручається диплом установленого зразка, грошова частина премії, нагрудний знак лауреата премії, почесна відзнака обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптура «Степовий орел».

G

Сподобалася стаття?

мир тв