Виставку декоративно-ужиткового мистецтва американських індіанців презентують у Кропивницькому

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 570

13 січня о 19.00 у Кропивницькому в обласній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського в інформаційно-ресурсному центрі „Вікно в Америку" відбудеться презентація виставки „Decorative Art of North American Indians”/„Декоративно-ужиткове мистецтво американських індіанців”.

Як повідомили у відділі соціокультурної діяльності бібліотеки, виставку організовано за сприяння Відділу преси, культури та освіти Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Експозицію складають роботи сучасних майстрів-індіанців, які творять у руслі своїх історичних традицій. За твердженням антропологів та археологів історія індіанців має щонайменше 120 століть формування культурної спадщини.

Представлена колекція художніх виробів майстрів-індіанців засвідчує, що попри всі драматичні колізії історії, мистецтво зберегло не тільки риси своїх першоджерел, а й свою основну особливість - представляти найстародавніший шар цивілізації Північної Америки.

Виставка вражає різноманітністю художніх ремесел. Це ткацтво, плетення, різьблення, сріблярство, ювелірні прикраси. Автори цих творів принципово дотримуються віками усталених традицій і в такий спосіб намагаються зберегти і передати нащадкам глибини своєї культури.

Справжнім відкриттям стануть чудові ткані килими, амулети, намисто, предмети побутового
й культового призначення та багато такого, що є для нашої культури загадковим і неймовірним.

Виставка проводиться в ознаменування 25-річчя дипломатичних відносин Сполучених Штатів Америки та України.

Додаткову інформацію ви можете отримати за телефоном +38 050 4870607, Інформаційно-ресурсний центр „Вікно в Америку”, відділ документів іноземними мовами. Оксана Сєргєєва Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

G

Сподобалася стаття?

мир тв