Анонси

У Кропивницькому вірмени проведуть пам’ятний захід

. 1576

24 квітня у Кропивницькому відбудеться скорботна хода місцевої вірменської громади, присвячена пам'яті жертв геноциду вірменського народу 1915 року.

GenocidelogoЗахід розпочнеться від площі перед Кіровоградським міською радою та буде слідувати до пам'ятного знаку Хачкар на набережній річки Інгул, з боку вулиці Михайлівській.

«В цей день, Союз вірмен України в Кіровоградській області закликає кожного вірменина вшанувати пам'ять невинно загиблих людей під час Геноциду. Спільними зусиллями, ми можемо показати свою згуртованість, показати те, що народ пам'ятає, завжди буде пам'ятати і шанувати пам'ять невинно пішли, страждали і боролися заради нас!
Ми хочемо висловити нашу скорботу і привернути увагу громадськості, найбільш мирним способом - ходою вірмен по центральній вулиці міста Кіровограда до пам'ятного знаку Хачкар», - йдеться в повідомленні Союзу вірмен України в Кіровоградській області.

Довідка:
Геноцид вірмен організований і здійснений в 1915 році на територіях, контрольованих владою Османської імперії. Геноцид здійснювався шляхом фізичного знищення та депортації, включаючи переміщення цивільного населення в умовах, що призводять до неминучої смерті.

Геноцид вірмен проводився у кілька стадій: роззброєння вірменських солдатів, вибіркова депортація вірмен з прикордонних районів, прийняття закону про висилку, масова депортація і вбивства вірмен. Деякі історики включають в нього вбивства 1890-х років, різанину в Смирні й дії османських військ у Закавказзі в 1918 році.

Основними організаторами геноциду вважаються лідери молодотурків Талаат, Джемаль і Енвер, а також керівник «Особливої організації» Бехаеддін Шакир. Одночасно з геноцидом вірмен в Османській імперії мали місце геноцид ассирійців і геноцид понтійських греків. Велика частина вірменської діаспори виникла з вірмен-утікачів з Османської імперії.

На сьогодні Україна, як і переважна більшість інших країн світу, офіційно не визнала масові вбивства вірмен в Османській імперії геноцидом. Одна з причин, ймовірно, полягає у тому, що Вірменія не визнала геноцидом Голодомор українців.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама