У бібліотеці Чижевського презентують дилогію Смоленчука та виставку до Дня сім’ї

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 817

Дайджест заходів обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського з 8 по 14 травня 2017 року.

8 травня о 14:00 відділ мистецтв обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського збирає учасників проекту «Голоси з війни» на традиційну травневу зустріч «Вечір споминів про Велику Вітчизняну війну». У програмі: екскурсія по виставках відділу; огляд нових творів з теми Велика Вітчизняна війна в літературі, графіці та анімації; «Кіносторінка: Петро Тодоровський». Останні фільми майстра. Показ фрагменту документального фільму «Монолог у чотирьох частинах»; чай та солодощі. Довідки щодо участі за телефоном: 22-58-90.

З 8 до 14 травня, протягом тижня Інтернет-центр запрошує стати учасниками Акції безкоштовного спілкування дітей війни, ветеранів з рідними, друзями, використовуючи Skype-технології. Послуга надається безкоштовно.
Виставка рідкісних та цінних видань: «Художники-ілюстратори класичних творів» працює з 10 травня. Запрошуємо до перегляду.

11 травня о 16:00 відділ краєзнавства запрошує жителів міста на презентацію дилогії відомого українського прозаїка та літературознавця Миколи Смоленчука «Білі бланкети» і «Смутна доба», що відбудеться за ініціативи видавництва ТОВ «Імекс-ЛТД» в рамках Обласного плану заходів із вшанування пам’яті Миколи Смоленчука. Микола Кузьмович Смоленчук посідає особливе місце в культурному просторі степового краю, а його внесок в історію літератури краю, театрознавства, краєзнавства - безцінний. Його краєзнавчі розвідки і нариси, біографії, творчість М. Кропивницького, І. Тобілевича (Карпенка-Карого), В. Винниченка, А. Фета, чия доля пов’язана з нашим краєм, як і відомості про становлення нашого театру, відомого як «театр корифеїв», вперше були введені до наукового обігу саме ним. Вхід на презентацію – вільний.

13 травня з 10:00 обласна бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує мешканців та гостей міста до Дендропарку відвідати презентацію книжкової виставки «Мандруй у літо разом з книгою», яка проходитиме в рамках обласного туристичного фестивалю. Література, представлена на виставці, буде цікавою для тих, хто хоче якомога більше дізнатися про Україну, визначні пам’ятки культури і мальовничі куточки природи, що стали символами та гордістю нашої країни. Адже Україна - це країна з багатою історією, Україна - край, де пам’яток стільки, що вистачить не на один рік мандрівок. У нас є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою.

Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Гортаючи сторінки видань, ви зможете вирушити у віртуальну мандрівку заповідним світом; зануритись у синяву річок і морок таємничих печер; помилуватися буянням барв; відвідати мальовничі міста України; насолодитися архітектурою нашої країни; зацікавитися історією середньовічних замків; наблизитися до величі святих храмів; познайомитися з величними давньогрецькими містами, місцями козацької слави та славетних подій, які творили долю нашої країни. 

Кілька років тому в Україні з’явилося два нових свята — Міжнародний день сім’ї та День матері. Мамине свято відзначається у другу неділю травня (цього річ – 13 травня), а День сім’ї — 15 травня. Започаткований в 1993 р. Генеральною Асамблеєю ООН Міжнародний день сім’ї починають відзначати і в нашій країні. І дуже хотілося б, щоб цей день став особливим святом, оскільки українці споконвіків славилися міцним сімейним устроєм, багатодітністю, духовною єдністю поколінь, повагою до батьків та до жінки-матері, гостинністю і працелюбністю. З цієї нагоди у відділі обслуговування користувачів працює книжкова виставка до Дня сім’ї «Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок, надійний причал».

А у відділі абонемента до Дня матері працює виставка “Ймення матері, як сонце, світить вічно”. Книги з цієї виставки на певний термін можна взяти додому.
9 травня - вихідний, 8 травня бібліотека відчинена з 10.00 до 18.00, в інші дні - за графіком.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
мир тв