У Кропивницькому презентують останній період життя невиліковно хворих

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 734

До Книжкового Арсеналу соціальний арт-проект Parasol і «Видавництво Старого Лева» підготували ілюстровану збірку оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя. Уперше в українській літературі відверто порушено табуйовану в нашій культурі тему – смерті та останнього періоду життя, підтримки людини близькими та фахівцями у цей непростий період, зрештою, паліативної допомоги як такої.
Що таке смерть? Як вона приходить і чим це супроводжується зазвичай? Як пережити усвідомлення невідворотності її приходу тому, до кого вона іде, і тим, хто близький до нього? Про це (і не тільки про це) ілюстрована збірка оповідань і есеїв «Parasol». Паліативна допомога – болюча проблема нашої держави – у центрі інтересів чотирнадцяти текстів та ілюстрацій відомих українських художників. Упорядники книги – письменник Іван Рябчій та художник Андрій Єрмоленко.
6-го червня о 17:30 у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбудеться презентація соціального арт-проекту Parasol та ілюстрованої збірки оповідань і есеїв «Parasol». За участі авторів проекту, письменників Павла Коробчука та Марини Єщенко, журналіста Олександра Михельсона, фотографа проекту Романа Закревського. Модераторка – керівник соціального арт-проекту Parasol Настасія Євдокимова.

Довідка: Parasol – соціальний арт-проект, присвяче¬ний проблемам паліативної допомоги (підхо¬ду, до дозволяє полегшити життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх родин). Проект реалізовується у 7 містах: Харків, Вінниця, Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Дніпро, Кропивницький. Головним інстру¬ментом проекту є мистецтво, спроможне привернути увагу пересічних проблеми палі¬ативної допомоги. У проекті поєдналися і люд¬ська емпатія, і доброта, і допомога ближньому, і необхідність почути іншого, і вміння помі¬тити його потреби, і психологічна підтримка близьких, і – що не менш важливо – можли¬вість відкрити над іншим «парасольку» під¬тримки, співчуття та розуміння.
Парасолька – усесвітній символ паліативної допомоги. Кожен учасник проекту визначає для себе сам, що є його «парасолькою», тобто засобом захисту та підтримки, який образ, сюжет чи сигнал необхідно зафіксувати й до¬нести тут і зараз в Україні зразка 2017-го року.
Учасники літературної частини проекту: Олександр Бойченко, Анастасія Леухіна, Галина Крук, Павло Коробчук, Зоя Казанжи, Маріанна Кіяновська, Сергій Жадан, Юрій Ярема, Юрій Строкань, Марина Єщенко, Олександр Михельсон, Юлія Ілюха, Олег Короташ.
Учасники візуальної частини: Олександр Ройтбурд, Матвій Вайсберг, Роман Мінін, Андрій Сидоренко, Борис Єгіазарян, Олекса Манн, Ігор Ільїнський, Ірина Ільїнська, Нікіта Тітов, Сергій Бурбело, Владислав Шерешевський, Тарас Бенях, Сергій Савченко, Роман Зілінко, Сергій Алієв-Ковика.
Соціальний арт-проект Parasol реалізо¬вується громадською організацією «Фонд «Єв¬ропа ХХІ» за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

G

Сподобалася стаття?

Реклама
мир тв