Анонси

До 100-річчя бою під Крутами у Кропивницькому відбудеться музично-поетичний вечір

. 1886

15 лютого о 19.00 в арт кафе "Берлога" відбудеться музично-поетичний вечір "Монотипія духу або легенда про студентське військо 2018".

Музично-поетичний вечір присвячений подвигу Героїв Крут. Цьогоріч минає 100 років від тієї сумної і славної битви.

14 років тому в нашому місті з метою відновити пам'ять про ті події, в яких брали участь і наші земляки в тому числі було започатковано мистецький фестиваль "Монотипія духу або легенда про студентське військо".

Монотипія-мистецький термін, це одномоментний відбиток фарби на аркуші паперу. Як в мистецтві, так і в житті, події під Крутами стали тим «одномоментним відбитком» духу сотень хлопців, котрі героїчно встали на оборону державності України. І хоча всі вони загинули, а для збереження державності на той час - не мало великої ваги, їх вчинок залишив глибокий відбиток в свідомості сотень тисяч українців.

Сама ідея проведення запозичена від відомого Київського «Концерту для Янголів».
Ініціатором його проведення був на той час керівник обласної організації «Пласт» Валерій Лебідь.

В рамках цієї ініціативи Кропивницький (тоді ще Кіровоград) відвідали знакові для місцевої і загалом української музики гурти: «Весняний галас» (Кропивницький), «Дельтора» (Полтава) 2004 – 2007 рр., «Температура» (Львів) 2004р., «Контрабас» (Полтава), «Сад» (Київ) 2006р., «Архів» (Кропивницький), «Мотор’ролла» (Хмельницький) 2007р., Богдан Кухарук та Славко Юрчишин (Львів) 2004 р., «Своєрідне»( Кам’янець Подільський) 2008, 2010, «ХУ4» (Львів), Сергій Василюк (Київ), Едуард Драч (Київ), «Телері»(Київ), Компот (Кропивницький), «Культ» (Кропивницький), «Закон ОМА» (Кропивницький).

Запрошуємо згадати як все було, а за разом насолодитись живим виконанням музики і поезії:
На Вас чекає ексклюзивний виступ Максима Кушніра (Партизан) - неодноразовий учасник Фесту минулих років, його пісні і фірмове авторське виконання не лишають байдужими нікого. Зараз Максим виступає вкрай рідко, тож це унікальна можливість для всіх шанувальників почути його наживо.

Ще одна улюблениця кропивничан - чудова вокалістка Маша Моренко співатиме цього вечора для всіх присутніх.

Кращі поетичні твори присвячені подвигу крутянців різних поетів, різних епох читатиме Поетка Олена Горобець.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама