Анонси

В бібліотеці для юнацтва у Кропивницькому влаштують гуляння на Масляну

. 3713

З давніх-давен в Україні справляли в останній тиждень перед великим постом Масляну (Масниці). Так називали свято проводів зими та її одвічних супутників – холоду, темряви, і урочистої зустрічі весни, яка несе з собою світло, тепло і радісне пробудження природи.

Кожен день Масляного тижня був символічним і мав свої звичаї та традиції. Четвер – «Широка Масниця». В народі говорили: «Розгуляй-четвер прийде, жарт і пісню принесе».

15 лютого, в четвер, о 17.00 Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка запрошує кропивничан на «Гуляння на Масляну: Розгуляй-четвер» - черговий захід бібліопроекту «Креативна середа».

В рамках заходу на відвідувачів чекають:

- знайомство з українськими традиціями святкування Масляної, Масниці або Сиропутного тижня;

- тематичні книжкові виставки, виставки поробок;

- театральні інсталяції від Молодіжного театру «Палата №6»;

- «Богатирські ігри» (силове жонглювання гірями);

- екранізація мультфільму «Жив був пес» (аматорський театральний колектив «Відродження» Карлівської філії Соколівського сільського будинку культури об’єднаної територіальної громади Соколівської сільської ради);

- музична програма від вихованців Центру дитячої та юнацької творчості Кіровоградської міської ради Кіровоградської області;

- «масляні» ігри, забави та розваги;

- весняні майстер-класи;

- благодійний розпродаж на підтримку бійців, що знаходяться в зоні АТО (спільно з громадською ініціативою «Армія SOS»);

- частування чаєм та млинцями.

Прихід весни ототожнювали наші предки із Сонцем, тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинець. Стародавні слов’яни вірили, що разом з круглим, рум'яним млинцем вони з'їдають частинку тепла і могутності небесного світила. Саме тому і сьогодні неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.

Вхід за читацькими квитками. В день заходу запис до бібліотеки за пільговим тарифом – 6 грн.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама