Анонси

У Кропивницькому відбудеться нагородження лауреатів премії Паученка

 Автор: Олександра Гонтар. 3797

21 березня у Кропивницькому в художньо-меморіальному музеї Осмьоркіна відбудуться урочистості з нагоди нагородження лауреатів обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка у 2018 році.

Обласна премія у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка заснована Кіровоградською обласною радою (Рішення від 31 травня 2002р. № 36) на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України, Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства, Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України.

Премія встановлюється у трьох номінаціях: «архітектура», «геральдика та вексилологія», «декоративно-прикладне мистецтво».

Щорічно переможцям присвоюється звання «Лауреат обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка», вручається диплом установленого зразка, грошова частина премії, почесна відзнака обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптура «Степовий орел».          До 2017 року вручення премії відбувалося 1 липня - у День архітектури України, а з 2018 року згідно з Рішенням Кіровоградської обласної ради від 22 серпня 2017 року №362 урочистості проходитимуть 21 березня - у день народження архітектора Якова Паученка.

Лауреатами обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка у 2018 році визначено у номінації «геральдика та вексилологія»:

            Авторський колектив: Кривенко Віталій Єфремович – заслужений архітектор України, член ради Українського геральдичного товариства, голова Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства; Полячок Олександр Іванович – відповідальний секретар Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства, директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського; Тупчієнко Микола Петрович - член Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних наук та документознавства Центральноукраїнського національного технічного університету за символіку Олександрійського та Петровського районів Кіровоградської області.

            У виставочному залі музею експонуються демонстраційні матеріали претендентів на здобуття премії, друковані та сувенірні матеріали з зображенням геральдичної символіки Кіровоградської області та творчі доробки членів Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства В.В.Крутоуса та С.С.Марущака.  

 

 

 

Поширюйте

Коментуйте