У Кропивницькому відбудеться історична реконструкція прибуття Українських Січових Стрільців

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 2327

 

16 жовтня з 11:00 по 12:00 у Кропивницькому відбудеться реконструкція прибуття Українських Січових Стрільців, Хода Єдності «Рідні гості».

 

CDZMhsjAvBIМаршрут: Привокзальна площа – Інженерний коледж ЦНТУ (колишнє Земське реальне училище, де у 1018 р. знаходився Штаб Січових Стрільців) – Кавалерійське училище – Театральна площа – вул. Двірцева – пам’ятна дошка Шульгіним – пам’ятник Володимиру Винниченку.

Реконструкція присвячена старту проекту «Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків», присвяченого 100-річчю перебування на Кіровоградщині Українських Січових Стрільців, який реалізується Івано-Франківським академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. І.Франка за підтримки Українського Культурного Фонду.

Історична довідка:
У 2018 р. виповнюється 100 років з часу прибуття та перебування на території теперішньої Кіровоградської області Українських Січових Стрільців - Українського добровольчого легіону, сформованого у 1914 р. на Галичині (нині Івано-Франківська область).
Час перебування УСС на теренах сучасної Кіровоградської області (червень-жовтень 1918 р.) став прикладом духовної соборності та порозуміння між мешканцями Західної та Центральної України. Українські Січові Стрільці проводили на Кіровоградщині широку культурно-просвітницьку роботу, доносили ідею національної єдності. Протягом 1918 р. там активно гастролювала мобільна концертна бригада УСС - оркестр, хор і театр - яка працювала разом з місцевим гуртком «Просвіти». Дослідники вказують, що воїни УСС створили атмосферу взаємної довіри та дружби з місцевим населенням. Письменниця Софія Тобілевич так описує ті події у своїй книзі «Рідні гості»: «Селяни з великою охотою бували на всіх стрілецьких виставах… Знайте, що й донині сумує за вами село, куди внесені вами перші проміння національного почуття та освіти, і вся інтелігенція степової України…»

 

G

Сподобалася стаття?

varto1
Реклама
мир тв