Анонси

У Кропивницькому капелани молитимуться за звільнення полонених українських моряків (ФОТО)

 Автор: Валерій Лебідь. 1889

У четвер, 24 січня, у Кропивницькому відбудеться спільна молитва за українських моряків, які нині перебувають в російському полоні.

kapel1

Про це під час прес-конференції повідомила Людмила Айсін, капелан у Верховній Раді України.
Саме у військовому шпиталі нині проходить капеланська школа, в рамках якої і проведуть молитву, що триматиме 12 годин.

Як розповів Валерій Труфанов, єпископ, керівник ГО "Українське капеланство", керівник школи капеланів, до молитви залучатимуть всіх слухачів школи, бажаючі зможуть побачити її он-лайн.

«Ми ініціювали цю молитву разом з представниками шпиталю. Вона матиме локальний характер – більше у самому шпиталі, але ми запрошуємо до спільної молитви всіх бажаючих не лише з міста та області, але й он-лайн через засоби масової інформації та соцмережі.

Сьогодні є чимало можливостей поширювати інформацію, і ми поширюємо її через Фейсбук та інші способи, залучаємо таким чином велику кількість людей», - говорить Валерій Труфанов.

Молитву за наших військовослужбовців розпочнуть о 8.00 і завершать о 20.00. В процесі робитимуть перерви на навчання.

«Ми звертаємось до того, хто дає відповідь, і я вірю, що відбуватиметься щось особливе. І ця молитва не лише за тих військовослужбовців, які зараз в полоні, а ми ще говоримо про їх матерів, дружин, дітей, товаришів по службі, політиків, для того, щоб це питання вирішилось з різних боків», - наголосив Труфанов.

Нагадаємо 25 листопада Росія напала на українські морські катери в Керченській протоці. У ході зіткнення біля півострова катер Мокряка був вражений росіянами. Снаряд пробив броню рубки, але не розірвався. Проте майже вся команда «Бердянська» отримала поранення, і МБАК не зміг чинити опору агресору. У цих умовах командир був змушений лягти в дрейф і здатися. 23 українські військові потрапили в полон, троє з них були поранені.

13 січня у Кропивницькому відбувся забіг в їх підтримку.  15 січня, всім полоненим продовжили арешт, наразі вони перебувають за гратами. Серед них і двоє уродженців Кіровоградської області: Роман Мокряк та  Андрій Артеменко.

 

Поширюйте

Коментуйте