Анонси

До Дня пам'яті Героїв Крут у Кропивницькому влаштують мітинг

. 1141

 

29 січня о 10:00 до Дня пам'яті Героїв Крут відбудеться покладання квітів до пам'ятної дошки братам Шульгиним та мітинг.

 

Як повідомляють організатори, збір учасників о 9:45 біля пам'ятної дошки братам Шульгиним (на розі вулиць Дворцової та Шульгиних).

На захід запрошують усіх охочих.

Крім того, о 12:00 в музеї О.О.Осмьоркіна відбудеться перегляд документального фільму «Герої України. Крути. Перша Незалежність».

За інформацією Мінкульту, 7 лютого вийде в широкий кінотеатральний прокат стрічка “Крути 1918”, присвячена історичній події - бою студентів під Крутами. 29 січня відбудеться прем’єрний показ стрічки в Культурному центрі "Кінотеатр "Київ".

Довідково: проект фільму «Крути 1918» став одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно у сесії ігрових тематичних фільмів та отримав 26 млн грн державної фінансової підтримки при загальному бюджеті 52 млн грн. Художній фільм «Крути 1918» (режисер: Олексій Шапарєв) знятий у жанрі історичний екшн за реальною історією героїчного бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

Автором сценарію стрічки виступив Костянтин Коновалов, а продюсером – Андрій Корнієнко. Ролі у фільмі виконали Євген Ламах, Надія Коверська, Андрій Федінчик, Олексій Тритенко, Віталій Салій, Олександр Піскунов, Максим Донець, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Наталя Васько, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук та інші.

Зйомки фільму стартували у вересні 2017 року та проходили здебільшого у Києві – на Софійській площі, в Київській фортеці, в Музеї видатних діячів української культури. Станцію Крути знімали у селі Сигнаївка на Черкащині. Загалом у зйомках були задіяні близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї. У зйомках батальних сцен брали участь 150 військових Нацгвардії України.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама