Анонси

У Кропивницькому закладуть капсулу до фундаменту майбутнього храму

 Автор: Валерій Лебідь. 3458

13 квітня відбудеться Чин заснування церкви святих апостолів Петра і Павла, під час якого буде закладено капсулу у фундамент майбутнього храму.

cerkva120

Очолить відправу Керуючий Кропивницькою єпархією Православної Церкви України єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Урочистий захід розпочнеться о 10.30 по вулиці Євгена Маланюка(зпа «АТБ»), про це йдеться на офіційній сторінці парафії. Настоятель парафії протоієрей Іван Шубин запрошує всіх бажаючих долучитись до спільної молитви. Довідки за телефоном: 097 758 67 70.

Нагадаємо, минулого року розпочато зведення фундаменту майбутнього храму, а вже з весни будівництво Петропавлівського храму буде продовжено. Як повідомив прот. Іван Шубин, наступним етапом буде зведення монолітних стін підвального приміщення та його перекриття залізобетонними плитами.

cerkva2 copy

Довідка: перша згадка про церкву святих Петра і Павла на теренах Кропивницького(тоді Єлісаветград, - авт.) датується 15 жовтня 1774 року, як новозбудована на цвинтарному місці. Про це йдеться в історичній довідці старшого наукового співробітника відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Костянтина Шляхового. Церква була дерев’яною, з дзвіницею та будинком священика і знаходилась біля цвинтаря.

У 1860 році за кошти купця Герасима Романченко поруч з дерев’яною заклали кам’яну Петропавлівську церкву. Освятили її за десять років вже після смерті благодійника. А у 1871 році храм було добудовано. На той час роботи коштували 100 000 рублів.

Церква знаходилась на схід від переїзду через залізницю на Аджамську дорогу(зараз вул. Толстого на Некрасівці). Храм було знищено радянською владою під час антирелігійної кампанії 1930-х років . Нині на цьому місці знаходиться Полтавський муніципальний ринок, що по вул. Маланюка.

Для бажаючих долучитися до справи відбудови Петропавлівського храму надаємо реквізити, за якими можна здійснити пожертву на будівництво:
Релігійна громада УПЦ КП
парафія святих апостолів Петра і Павла
Код ЄДРПОУ 37168380, р/р 26006052916529,
МФО 323583 у ПАТ КБ «ПриватБанк»

 

Поширюйте

Коментуйте