Анонси

На книжковому аукціоні збиратимуть кошти на пам’ятну дошку краєзнавцю з Кропивницького

. 1182

 

17 травня у Кропивницькому відбудеться П’ятий благодійний книжковий аукціон.

 

kuz

Цьогорічна акція має на меті збір коштів на створення меморіальної дошки для вшанування пам’яті історика і краєзнавця з Кропивницького Петра Кизименка.

Як повідомляють на сайті міської ради, колекція лотів складається переважно з книжок історичного та краєзнавчого змісту.

Значна частина з них надана Ольгою Кизименко – вдовою відомого у 1980-1990 роки історика і краєзнавця Петра Кизименка. Приблизно половина книжок з підписами авторів. Останніх можуть, наприклад, зацікавити автографи Романа Коваля, Олекси Різниківа, Юрія Матівоса, Сергія Жадана, Василя Мошуренка та інших.

Співорганізаторами п’ятого благодійного книжкового аукціону виступили колективи обласного щотижневика «Народне слово» та обласного краєзнавчого музею.

Аукціон розпочнеться о 16-й годині у приміщенні обласного краєзнавчого музею.

Біографічна довідка: Петро Кизименко (1964 – 1998) після закінчення історичного факультету КДПІ ім. Пушкіна (нині ЦДПУ ім. Винниченка) тривалий час працював в обласному краєзнавчому музеї, згодом – у державному архіві Кіровоградської області. Його історико-краєзнавчі нариси друкувалися у «Молодому комунарі», «Кіровоградські правді», «Народному слові», «Вечірній газеті», «Єлисаветі» та інших виданнях. Широкий резонанс викликали свого часу його наукові дослідження «Євреї в Єлисаветграді», «Греки в Єлисаветграді», «Бугогрардівська паланка», «Козаки не за порогами», «Гайдамаки», «Гайворонщина» (разом із Леонідом Солгутовським), «Невідома війна. ОУН-УПА на Кіровоградщині» (разом з Геннадієм Коганом). Лауреат обласної краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова (посмертно).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама