файно сусід

У Кропивницькому відкриють кімнату-музей пам’яті репресованих радянською владою

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1700

 

Відкриття кімнати-музею, присв’яченій пам’яті жертв «Великого терору» та масових політичних репресій в СРСР відбудеться 17 травня.

Anounse

Як повідомляють організатори, окрім відкриття кімнати-музею о 10.00 у виставковій залі корпусу №2 Державного архіву Кіровоградської області (вул. Чорновола, 1-г) відбудуться презентації науково-документальних видань із серії «Архівні документи свідчать»:  «54-10, або Жінки «контрреволюції» (співавтори Оксана Бабенко, Олег Бабенко та Віктор Білоус), «Флюгер репресій: Обличчя, або «наша» «Ве»-«Ка»-«Пе», та ще маленька «бе» (співавтори Оксана Бабенко та Віктор Білоус), «Безвіз – 39» (співавтори Олег Бабенко та Віктор Білоус).

Книги написані за матеріалами архівно-слідчих справ, що зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області. В них йдеться про трагічну долю тих, хто мав необережність порівняти умови проживання простої людини в СРСР та за його межами, розповісти анекдот, чи проспівати пісню про керівництво комуністичної партії.

Кімната-музей «Пам’яті репресованих радянською владою» — є нагадуванням сучасникам про жахливі злочини тоталітарного режиму ХХ століття та вшанування пам’яті жертв безпідставно репресованих наших земляків. В експозиції кімнати-музею представлено інсталяцію робочого місця одного з «товаришів», який був учасником репресивно-каральної політики радянської влади. На виставкових стендах представлено документи зі звинувачувальних архівно-слідчих справ, які показують злочинну сутність тоталітарного режиму.

Документи, які представлені в музейній експозиції та які зберігаються в Державному архіві Кіровоградської області, мали грифи секретності і багато нащадків не знали про те, що їхні діди і прадіди були репресовані.

На захід запрошують усіх охочих. Вхід – вільний.

 

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама