файно сусід

У Кропивницькому презентують виставку про повстанця-емігранта з Глодосів

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 881

 

22 серпня об 11:00 в літературно- меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відкриють виставку «Своє життя, свої думки – на слугування Україні», присвячену 130-річчю від дня народження уродженця села Глодоси Новоукраїнського району Фотія Мелешка.

 

21150 1200x800 2

Про це повідомляє міська рада Кропивницького.

Першовідкривачами імені УНРівця Фотія Мелешка стали краєзнавець із Кропивницького Федір Шепель та літературознавець Леонід Куценко. Під час відрядження до Нью-Йорка Леонід Куценко познайомився з удовою Фотія Мелешка, пані Марією. У результаті цієї зустрічі фонди літературно-меморіального музею музею І.К. Карпенка-Карого поповнилися оригіналами фото, особистими документами, машинописами спогадів про буремні часи у нашому краї і емігрантське життя, новелами, оповіданнями, п’єсами Фотія Миновича. Їх і презентують на виставці.

Довідково: Фотій Мелешко – активний учасник визвольних змагань доби Української Народної Республіки, один із організаторів селянського повстання у рідних Глодосах, керівник повстанської сотні, сформованої до Дорошенківського полку УНР, прозаїк, драматург, мемуарист. Опинившись у 1920 році в еміграції - спочатку у Європі, а згодом у США, Фотій Мелешко закінчив Празький університет і, як доктор філософії, займався не лише викладацькою діяльністю, а й вів активну громадську роботу, спрямовану на здобуття Україною незалежності.

 

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама