Василь Шкляр презентує у Кропивницькому новий роман

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 1701

19 жовтня о 15:30 у Кропхабі (вул. Преображенська,2 Будинок побуту, вхід з боку вулиці Острівської) свій новий роман лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр.

 

71294441 3071654616239712 5398725783143317504 n

Роман «Характерник» вийшов друком у вересні 2019 року. І він не схожий ні на що з уже відомих читачеві творів автора. Після гучних історичних романів присвячених національно-визвольним змаганням трагічного ХХ століття, цього разу письменник звертається у глиб віків, а саме в часи славного козацтва.

«Я вирішив відійти трохи далі вглиб історії, в XVIIст., і написати нарешті щось таке веселе, - розповідає Василь Шкляр про нову книгу. - Веселий роман про козаків, про спецназ отамана Сірка, про його загін характерників, яким було підвладно майже все».

Перші читачі уже охрестили «Характерника» наймістичнішим та найчарівнішим романом Василя Шкляра. Автор переконаний, що характерники були, є будуть в усі часи. Роман має свою індивідуальність, власну стилістику, мовну палітру.

З анотації: «У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?»

Презентація відбудеться в рамках відкриття громадського простору «Кроп ХАБ», який волонтери і ветерани підготували у подарунок місту до Дня Захисника України.

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама