Анонси

Відбудеться презентація сьомої книги історії реабілітованих Кіровоградщини

. 1413

 

11 лютого презентують сьому книгу науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Кіровоградська область», присвячену трагічній сторінці в історії українського селянства – розкуркуленню.

12361

Про це повідомляє Державний архів Кіровоградської області, де і відбудеться о 16:00 (у виставковій залі корп. № 2, вул. Чорновола, 1Г) презентація.

Як і попередні видання історико-документального серіалу, ця книга складається із трьох частин: «Нариси», «Мовою документів» та «Списки розкуркулених селян».

Основою книги є згруповані за районами короткі інформаційні довідки про розкуркулених селян. Ці довідки сформовані на основі особистих карток селян, які зберігаються в архіві Головного управління МВС України у Кіровоградській області. Картки, складені співробітниками радянських правоохоронних органів, містять біографічні дані про уродженців та мешканців сучасної Кіровоградщини, які у кінці 20-х-на початку 30-х років ХХ ст. були розкуркулені та виселені за межі України під час проведення радянською владою колективізації сільського господарства.

У книзі публікуються нариси про хід колективізації сільського господарства Кіровоградщини та розкуркулення сільського населення, а також цікаві документи з архіву Головного управління МВС України у Кіровоградській області.

Важливе місце у книзі посідає розділ «Мовою документів», в якому представлено добірку документів із зазначеного архіву. Особливої уваги заслуговують політекономічні характеристики районів Кіровоградської області, які були складені у 1945 році співробітниками обласного управління Народного комісаріату внутрішніх справ.

Упорядники сьомої книги: Оксана Бабенко, Борис Шевченко, Дарина Третяк.

Довідково: Комунальною установою «Кіровоградське обласне відділення пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України» продовжується архівно-пошукова робота з раніше неопрацьованими архівними джерелами (оперативно-слідчі справи органів НКВС-міліції), яка має завершитися виданням наступних книг серіалу. Нині триває робота з підготовки восьмої книги серіалу. Також, продовжується робота зі створення та функціонування обласної електронної бази реабілітованих осіб (подальше накопичення персоналій), розміщеної на вебсайті установи.

 Фото з вільних джерел

Поширюйте

Коментуйте


Реклама