Анонси

Кропивницький: відбудеться персональна виставка майстрині килимарства

. 2958

 

Третього березня відбудеться відкриття персональної виставки творів килимарства заслуженої майстрині народної творчості України Олександри Пренко «Весна – кохання – життя».

Афіша 3

Як повідомляють організатори, на персональній виставці презентується майже 30 творів в техніці килимарства з авторського зібрання та музейних фондів – гобелени, килими та площинні ляльки із серій: «Народи світу», «Український стрій», «Історія людства» 1994-2020 років виконання.

Своєю творчістю мисткиня впроваджує традиції українського килимарства в сучасний життєвий простір, - мовиться в анонсі.

Відвідувачів виставки також зможуть придбати представлені мініатюрні твори Олександри Пренко «Янголи» та «Метелики щастя».

Старт заходу о 12:00 в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна (вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 89). Вхід - вільний.

Довідка: Пренко Олександра Іванівна. Заслужена майстриня народної творчості України (2009). Членкиня Національної Спілки майстрів народного мистецтва України (2009). Лауреатка обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» (2013).
Відмінник освіти України (2000). Координаторка Кіровоградського обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.
Закінчила Дагестанське художнє училище ім. М.А.Джемала, м. Махачкала, Росія (1986), за фахом «художник-майстер з килимарства». У 1990 році приїхала в Кіровоград (нині Кропивницький). Багато років була керівником народного художнього колективу студії «Килимарство» обласного центру дитячої та юнацької творчості. Нині веде гурток «Килимарство» центру естетичного виховання «Росток» НВО «Мрія».
Учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, фестивалів та конкурсів декоративно-прикладного мистецтва. Твори майстрині знаходяться в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, обласних художньому та краєзнавчому музеях в Кропивницькому, в приватних колекціях в Україні та за кордоном. За технологічну розробку творів ужиткового мистецтва «Килимова лялька» (об’ємна та площинна) у 2005 році отримала Свідоцтво про авторське право Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама