Анонси

Барви рідного краю: у Кропивницькому презентують виставку живопису двох художників

. 1830

 

5 березня містян та гостей Кропивницького запрошують на презентацію виставки «Барви рідного краю» двох художників - Аліни Славгородської і Михайла Довганя.

 АФІША 1

- Гості нашого міста представляють пейзажі, натюрморти, об’єднані темою степової України. Простір рідного краю надихає митців кольором природи у різні пори року, розмаїттям ландшафтів, - мовиться в анонсі події.

Презентація виставки майстрів живопису відбудеться о 16.00 у відділі мистецтв бібліотеки імені Чижевського. Вхід вільний.

Довідки:
Аліна Славгородська народилась в м. Запоріжжі. Закінчила Харківське державне художнє училище (живопис), Національний Харківський педагогічний університет (художньо-графічний факультет). Стажувалась у відомих і шанованих художників: В. Коробова, О. Полякова (Народного художника України), М. Довганя (Заслуженого художника України). Працювала викладачем живопису протягом 20 років. Викладач вищої категорії.
З 1994 р. – учасниця обласних, всеукраїнських, та міжнародних виставок і пленерів. З 2008 р. – член молодіжного об’єднання НСХУ. Член Національної спілки художників України з 2012 р.
Персональні виставки: Київ (2016-2020), Ірпінь (2018), Тульчин (2016, 2019), Запоріжжя (2010), Харків (2015), Рівне (2018), Кропивницький (2020).
Учасниця Міжнародного артпроєкту «Балатон-2015» та інших мистецьких заходів під егідою Національної академії мистецтв України.
Учасниця проєкту «Ukrainе with love-2019» за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства культури, молоді та спорту.
З 2016 р. – куратор Міжнародного живописно-графічного пленеру «Подільська вольниця» на Вінниччині.
Її роботи зберігаються в музеях, галереях, громадських установах та приватних колекціях України, Європи, Китаю.
Відзначена грамотами і дипломами Національної спілки художників, Почесним Дипломом Національної Академії мистецтв України (2017 р.).

Михайло  Довгань народився 23 серпня 1953 року в с. Клебань Вінницької обл. В 1975 р. закінчив Тульчинське училище культури (музичне відділення). Навчався живопису у відомого подільського майстра, Народного художника Аркадія Сороки.
Член Національної Спілки художників України з 1995 р.
З 1980 р. активно працює на мистецькій ниві. Учасник численних виставок, персональних виставок і пленерів в Україні та за кордоном.
Керівник Міжнародного мистецького проекту «Балатон-2015» (Угорщина).
В 2002 р. – організатор встановлення і співавтор пам’ятника художнику Олексі Новаківському.
В 2006 р. – автор і виконавець меморіальної дошки художнику В. Хмелюку.
В 2020р. – автор і виконавець пам’ятного знака «Борцям за волю України» (Тульчин).
Створив музей під відкритим небом «Козацька левада».
Голова громадської організації «Музей просто неба «Козацька левада».
Самотужки провів шість Міжнародних художньо-графічних пленерів «Подільська вольниця» та чотири пленери Спілки народних майстрів України на базі «Козацької левади», під керівництвом НСХУ та за участю редактора журналу «Образотворче мистецтво».
Керівник Міжнародного мистецького пленеру ім. М. Чулка в Немирові.
В 2007 р. – присвоєно почесне звання Заслуженого художника України.
В 2003 р. – обраний Людиною року в галузі культури (Вінниця).
Нагороджений медаллю А.Куїнджі.
Нагороджений Срібною медаллю Академії мистецтв України.
Роботи закуплені Міністерством культури України, а також зберігаються в багатьох державних музеях України, інших країн.
Живе і працює в Тульчині Вінницької області.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама