Анонси

У Кропивницькому презентують сто рушників з етноекспедицій (ОНОВЛЕНО)

. 3164

У Кропивницькому 13 липня етнопроєкт презентує виставку рушників з історією - «Сто рушників «Баби Єльки».

 

107112730 2694557104166042 8190837564092133371 n

Оновлено. Виставку відмінили через заборону проведення масових заходів.

– Ми діставали їх з купи сміття, берегли як останній спогад про бабу Єльку/Соню/Наталку. Нам приносили, бо були не потрібні. Дарували від щирого серця. Ми знаходили їх у покинутих хатах, – повідомили організатори.

Виставка старовинних рушників відбудеться з нагоди дворіччя проєкту «Баба Єлька». 

13 липня 2018 року команда проєкту поїхала у першу експедицію в село Розсохуватка Маловисківського району, звідки родом реальна баба Єлька – Олена Микитівна Рибалкіна. Перший рушник у колекції проєкту з’явився після експедиції у Голованівський район. Згодом колекція поповнилася десятками інших.

Серед найцінніших – рушники, вишивані руками баби Єльки (бабусі Світлани Буланової) та баби Соні (бабусі Інни Тільнової), рушники, знайдені в покинутих хатах майже зниклого села Хайнівка Олександрівського району. Під час виставки експонуватимуться вісім рушників із однієї хати в селі Розумівка, пісний рушник із села Вищі Верещаки, кролевецький рушник із Бовтишки, унікальний тканий рушник із Кропивницького. Також рушники із сюжетами та написами (наприклад «Робота мучить і кормить да учить»), із підписами («Вишивала Маруся») із загадковими «шифрами» (ЛЮБОВНИК К.Ф.М).

О 21.00 команда «БЄ» покаже відеокліп про свою дворічну діяльність.

Виставка відбудеться в етнолабораторії проєкту "Баба Єлька" (Кіровоградський обласний центр народної творчості, вул. Гоголя, 66).

Початок о 19.00.Вхід у масках.

Нагадаємо, у Кропивницькому презентували виставку 30 традиційних сорочок з різних регіонів України.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама