Анонси

У день народження скульптора Віктора Френчка в Кропивницькому влаштують мистецьку акцію

. 1893

 

6 серпня 2020 року в художньо-меморіальному музеї Осмьоркіна відбудеться «Мистецька акція в день народження скульптора Віктора Френчка».

 7832

Як повідомляють організатори, під час заходу покажуть фільм «Особливий дар – пластичне мислення скульптора Віктора Френчка» та експонуватимуть твори митця з фондів музею і родинного зібрання.
Старт о 16:00.

Довідка:

Френчко Віктор Васильович (6 серпня 1949 року – 13 вересня 2019 року).

Член Національної Спілки художників України (2012), скульптор.

Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «Національна традиція» (2009).

Перший лауреат міської художньої премії імені Бориса Вінтенка (2018).

Народився в селі Підзамочок Бучацького району Тернопільської області. В 1964 р. закінчив Бучацьку дитячу художню школу. У 1964-1967 рр. навчався в Київській державній художній школі імені Т.Г.Шевченка, після закінчення якої вступив на скульптурний факультет Київського державного художнього інституту, нині Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури України, в майстерню народного художника СРСР, академіка Академії мистецтв СРСР Михайла Лисенка.

Отримавши диплом з відзнакою в 1973 р. був запрошений на роботу до Кіровоградського художньо-виробничого комбінату Художнього фонду УРСР. З того часу жив і працював в Кіровограді (нині Кропивницькому), де створив велику кількість робіт у різних жанрах монументального мистецтва – скульптурні композиції, бюсти, пам’ятники, пам’ятні знаки та меморіальні дошки.

Учасник обласних, республіканських та всеукраїнських художніх виставок.

Твори зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї, нині Музей мистецтв, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама