Анонси

У Кропивницькому презентують виставку графічних мініатюр

. 3074

 

Сьогодні, 17 серпня, відбудеться персональна виставка творів народного художника України Миколи Прокопенка «Графічні мініатюри».

 

Як повідомляють організатори, у художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентують персональну виставку творів відомого одеського митця Миколи Прокопенка, присвячену 75-річчю з дня народження, із серії «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна».

У 2018 році Микола Прокопенко передав до музейної колекції авторські твори – понад п’ятдесят графічних мініатюр 1985-1998 років.

– Саме ці твори, виконані в змішаній техніці сірим графітним та кольоровими олівцями, фломастерами, з використанням акварелі, гуаші та туші, вперше презентуються на персональній виставці. Кожна з цих художніх перлин, розміром до 10 см по більшій стороні, є оригінальним мистецьким твором і водночас могла б стати основою для створення повноцінної живописної композиції, – йдеться в повідомленні.

Старт заходу – 15:00.

Довідка: Прокопенко Микола Миколайович народився 17 серпня 1945 року в с. Лиманське Ренійського району Одеської області. Живе і працює в місті Одесі. Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М.Б.Грекова (1971) та Київський державний художній інститут, нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури (1977). Народний художник України (2015). Член Національної Спілки художників України. Член Національної Спілки театральних діячів України. Лауреат Кіровоградської обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «новітні спрямування» (2018).
Живописець, графік, книжковий графік-ілюстратор, художник-реставратор станкового, темперного, олійного і монументального живопису, художник-декоратор. Учасник всесоюзних, республіканських, всеукраїнських, міжнародних, закордонних виставок, з них понад сто персональних. Лауреат, дипломант і призер міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставок, а також міжнародних бієнале і трієнале графіки та книжкової ілюстрації друкованих і рукописних книг. Твори зберігаються в музейних і галерейних колекціях, фондах національних бібліотек та приватних зібраннях багатьох країн світу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама