Анонси

Жителі Кіровоградщини мають змогу поставити запитання Далай-ламі

. 1392

20 жовтня лауреат Нобелівської премії миру Далай-лама XIV звернеться в прямому ефірі до українського народу і відповідатиме на питання українців.

8942

Як повідомляють організатори – EdCamp Ukraine, запитання збиратимуть на сайті події до 10:00 18 жовтня. Найактуальніші й найцікавіші з отриманих запитань обиратимуть ведучі та ставитимуть у прямому ефірі.

Говоритимуть на теми миру, освіти, пандемії. Серед відомих учасників розмови: Лілія Гриневич (експертка з освітніх політик), Наталія Мосейчук (телеведуча, кураторка проєкту “Право на освіту”), Тарас Тополя (фронтмен гурту “Антитіла” та друг Фонду ООН у галузі народонаселення).

Спілкування триватиме протягом години, з 6:30 до 7:30 за київським часом.

– Він – авторитет для всього світу, взірець стійкості, принциповості, милосердя, прагнення до миру. До нього дослухаються президенти і монархи, його книжки входять до списків бестселерів, його внесок у подолання насильства зараз, мабуть, найбільший. Саме тому нам цікаво поговорити з ним про освіту зараз і у світі “після”, про Україну, про наше теперішнє і майбутнє. А онлайн-формат надає можливість приєднатися до цієї розмови кожному і кожній, – голова Ради громадської організації “ЕдКемп Україна”, співавтор концепції Нової української школи Олександр Елькін.

Найактуальніші й найцікавіші з отриманих запитань обиратимуть ведучі та ставитимуть

Довідка: Його Святість Далай-лама XIV (ім’я при народженні — Джецун Джампхел Нґаванґ Лобсанґ Єше Тенцзін Ґ'яцо) — 14-й Далай-лама та духовний лідер Тибету, лауреат Нобелівської премії миру.

Народився 6 липня 1935 року в родині селянина у Тибеті. У віці 2 років був оголошений реінкарнацією минулого Далай-лами XIII. У 1950 році, коли незалежний Тибет був щойно окупований Китаєм, у віці 15 років повністю взяв на себе обов’язки Далай-лами — духовного і політичного лідера країни. Після Тибетського повстання 1959 року був вимушений покинути Тибет, як і тисячі його співвітчизників й оселитися у місті Дармсала на півночі Індії.

З того часу Далай-лама продовжує бути лідером буддійського світу та до 2011 року був головою уряду Тибету у Вигнанні. Далай-лама XIV ніколи не закликав до насильницького повернення незалежності Тибету, але використовує всі можливості мирного вирішення ситуації. За свій внесок у розбудову миру і гуманізм, захист прав людини в усьому світі у 1989 році отримав Нобелівську премію миру. Далай-лама XIV виступає з лекціями, бере участь у панельних дискусіях, проводить діалоги з представниками різних культур, нації і релігій, відвідує університети і державні установи. Значну частину його діяльності становлять міжрелігійні контакти: він зустрічався з головами християнських ті іудейських церков, духовними лідерами ісламу, сикхізму, індуїзму.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама