Анонси

У Кропивницькому зірки світового балету покажуть виставу «Кармен-сюїта»

 Автор: Ірина Маслюкова. 2131

24 листопада о 19:00 у Кіровоградській обласній філармонії відбудеться головна подія осені балет «Кармен-сюїта» / «Шахерезада» за участю зірок світового балету Катерини Кухар та Олександра Стоянова. А також Артура Гаспара (соліст групи «Kazaky»).

 

 кухар Кропивницкий 120х180

Квитки можна придбати за посиланням.

Ролі Кармен і Хозе виконають світові зірки балету, лауреати міжнародних конкурсів Катерина Кухар та Олександр Стоянов. В Україні завдяки їх імені у балетного мистецтва стало більше шанувальників, а за кордоном їх запрошують танцювати на кращі балетні сцени світу: в Париж (Palais des congres), Токіо (Bunka Kaikan), Шанхай (Shanghai Grand Theatre), Женеву (Theatre du Leman ), Рим (Teatro dell'Opera di Roma), Мадрид (Theatro Real), Маскат (The Royal Opera House Muscat), Берлін (Staatsballet Berlin) і багато інших.

Артур Гаспар - неординарний артист балету, з особливим стилем, закінчив Академію балету імені А.Я. Ваганової. Успішно поєднує роботу в гурті «Kazaky» і в балетних постановках. Співпрацював з співачкою Madonna, а також танцює в проєкті «The Great Gatsby».

Про виставу «Кармен-Сюїта»:

«Кармен-Сюїта» - шедевр світового балету. Історія про трагічну долю циганки Кармен (виконує Катерина Кухар) і сліпо закоханого в неї солдата Хозе (виконує Олександр Стоянов), якого вона кидає заради молодого Тореро (виконує Артур Гаспар).

Біля витоків задуму балету по опері «Кармен» стояла балерина Майя Плісецька. Для неї кубинський балетмейстер Альберто Алонсо склав лібрето і хореографію «Кармен-сюїти» за повістю Проспера Меріме, а чоловік і композитор Родіон Щедрін написав транскрипцію до балету.

Зміст новели Проспера Меріме, розкривається в опері в чотирьох актах, в балеті ущільнено в один.

Про виставу «Шехерезада»:

Світова прем'єра вистави «Шехерезада» відбулася в Парижі, на сцені відомого театру Гранд Опера (Grand Opera) в 1910 році. «Шехерезада» - балет на сюжет з казки «Тисяча і одна ніч». За радянських часів ця вистава перебувала під забороною, як видовище надто еротичне. І ось, тільки в двохтисячних, в українців з'явилася можливість познайомитися з одноактним твором під східні музичні мотиви, написані Н. Римським-Корсаковим. Цей балет - справжнє буйство фарб, пристрасті і неймовірною хореографії, який зарядить глядачів новими емоціями і фантазіями.

Короткий сюжет:

У шахському гаремі Зобеіда намагається умилостивити чоловіка. Але Шахріар похмурий: приїхав до нього брат Земан, правитель Персії, запевняє, що дружини шаха невірні. Шахріар оголошує, що відправляється на полювання. У його відсутність мешканки гарему прохають головного євнуха впустити в гарем їх коханців - рабів. Раптово повернувся Шахріар. Він застає дружин, які розважаються з коханцями. Сама Зобеіда (виконує Катерина Кухар) в обіймах Золотова раба (Олександра Стоянова). Яничари правителя Шахріара стратять шаблями дружин і рабів за зраду. Зобеіда молить залишити їй життя, але, отримавши відмову, вбиває себе кинджалом.

Лібрето і хореографія: Михайло Фокін

Постановка: Віктора Яременка

Оформлення: Марії Левитської

Музика: Микола Римський-Корсаков

Балет на 1 дію

Цитати артистів про своїх героїв з балету «Кармен-сюїта»:

Катерина Кухар: «Образ Кармен несе в собі «виклик»! Кармен може любити так, ніби ніколи не кине. Але на наступний день, може піти так, ніби ніколи не любила.

Кармен в балеті - це відмінна техніка з чіткими і гострими рухами. Це акцент на руках, немов сама Кармен промовляє: «Дивіться на мої руки! Заради вашої ж безпеки!».

Олександр Стоянов: «Мій герой романтик, солдат Хозе, якого спокушає Кармен. Мій герой не може впоратися з емоціями і закохується в неї. Але любов йому приносить тільки розчарування. Хозе роздирають дві пристрасті - бажання і відчай, які і штовхають його на вбивство Кармен».

Артур Гаспар: «Я танцюю партію Ескамільо, тореадора. За сюжетом мій герой закохується в волелюбну Кармен, в результаті, вона не дістається нікому».

 

 

Поширюйте

Коментуйте