Анонси

Від Заньковецької до Садовської-Барілотті: відкрили виставку відомих акторок Кропивницького

. 931

До 31 березня можна відвідати нову виставку в меморіальному музеї Кропивницького «Перлини української сцени – відомі акторки з труп Марка Кропивницького».

542211

Її створили до Міжнародного дня боротьби за права жінок. 

На виставці представлені матеріали, що розповідають про видатних майстринь сцени та створені ними образи: Марію Заньковецьку – Харитину («Наймичка» Карпенка-Карого), Марію Садовську-Барілотті – Наталку («Наталка-Полтавка» Котляревського) та Ганну Затиркевич-Карпинську – Риндичку («По ревізії» Кропивницького), а також їхніх молодших сучасниць – Любов Ліницьку, Єфросинію Зарницьку та Марію Доленко.

Серед експонатів – світлини акторок в житті та ролях, книги, що розповідають про їхню творчість. А також оригінальні речі початку ХХ століття: театральний реквізит – «застіночок» (килимок) і ляльки (Городничий і Добчинський), що належали Ліницькій і були виготовлені її руками, а також театральні черевички Доленко кінця ХІХ-початку ХХ століття, – атласні, на шкіряній підошві, із клеймом постачальника імператорського двору Австро-Угорської імперії.


Адреса музею: вулиця Кропивницького, 172/42.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама