Анонси

Історія Вадима Довгорука увійшла до першого тому «Народні Герої України: історії справжніх»

 Автор: Валерій Лебідь. 2127

Народні герої України - саме ті люди, які відстоюють і виборюють Незалежність України! Незабаром побачить світ перший том книги, присвячений цим людям.

original

Інформація про це з’явилась на офіційній сторінці недержавної нагороди "Народний Герой" у Фейсбуці. У першій книзі зібрані 45 історій, 9 з них посмертних. Видання містить 400 сторінок свідчень. Одна з історій, опублікованих у книзі, про Вадима Довгорука з Кропивницького. Вадим Довгорук - офіцер 3-го окремого полку спецпризначення, який зазнав важких поранень під Дебальцевим, але його воля до життя, мужність та цілеспрямованість не залишають байдужим нікого.

Вже 21-го серпня в Холодному Яру, та в День прапора 23-го, в Київському національному університеті відбудуться презентації 1-го тому книги. Присутні зможуть взяти до рук свіжонадрукований примірник, поспілкуватися з людьми, чиї історії увійшли до збірки, обійняти родини загиблих, про яких іде мова в цьому томі.

Davinchi 1

Книга, як і нагорода, має абсолютну народність, адже всі гроші були зібрані звичайними людьми, які зацікавлені в збереженні історичної правди та хочуть чути голоси учасників важливих подій. Зрозуміло, що 45 історій – це тільки початок. Але перший крок зроблений. І гроші на наступну збірку, матеріали для якої вже є, будуть зібрані легше – від продажів першої книги. Тому кожний куплений примірник – внесок у велику подальшу справу, - йдеться в пості у Фейсбуці.

Першу тисячу примірників видрукують у видавництві «Білка», за підтримки благодійного фонду «Свої».

Книга складається з трьох частин. Перший розділ – розмови з тими Героями, які отримали нагороди прижиттєво. Але і серед них є ті, хто вже пішов у засвіти… Через рік після нагородження розвідник Олександр Колодяжний загинув під Донецьком під час військової операції. Доброволець Володимир Галаган і пастор Олександр Хомченко померли внаслідок важких хвороб. Але всі троє отримували нагороди особисто, тому їхні інтерв’ю залишаються поряд з іменами живих.

Другий розділ присвячений пам’яті загиблих. І саме тут розповідається про наймолодших Народних Героїв України – краматорчанина Степана Чубенка, харків’янина Данила Дідіка, сумчанина Сергія Табалу. Всі вони, майже діти, свідомо віддали своє життя за Україну. Їхні подвиги, їхні приклади життя мають залишитися в історії нашої країни.

Волонтери, медики, журналісти, громадські діячі – всі ці люди без зброї в руках, але не менш героїчно і самовіддано захищають країну від ворога. Саме про них ідеться в третьому розділі книги.

Обкладинка оформлена так, як сторінка американської газети, яка показала обличчя української громадськості, що відстоює незалежність країни. Томи будуть відрізнятися одна від одної саме портретами на обкладинках – на кожній будуть знімки тих, про кого іде мова всередині.

Поки книга друкується, можна оформити передзамовлення на сторінці видавництва «Білка». Побачити ж видання можна буде 21 серпня на церемонії нагородження орденом «Народний герой України» в Холодному Яру.

В Києві велика презентація відбудеться 23 серпня в 14.00 в актовому залі червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

- Історія твориться тут і зараз, у нас на очах. Ми маємо її зберігати та шанувати людей, які ризикують собою, аби Україна квітла, - йдеться у повідомленні.

Поширюйте

Коментуйте