Анонси

День Незалежності 2021: як святкуватимуть у Кропивницькому (ЗМІНИ)

. 5836

Міська рада Кропивницького розказала як планують відзначати у місті 30 річницю Незалежності.

zlyctkrwouyxqod3koxu th lnd xx

Традиційне покладання квітів

У День Незалежності України, 24 серпня, розпочнеться із покладання квітів:

 • до пам’ятника Тарасу Шевченку,
 • імпровізованого пам’ятного знака Героям Небесної Сотні на площі Героїв Майдану,
 • меморіальних дощок Віктору Чміленку, В'ячеславу Чорноволу,
 • до пам'ятників Богдану Хмельницькому,
 • Володимиру Винниченку,
 • Жертвам Чорнобиля,
 • воїнам інтернаціоналістам різних поколінь,
 • памятного знаку “Борцям за волю України — жертвам політичних репресій”,
 • на Алеї Слави на Рівнянському кладовищі.

Відзначення за досягнення 

Головні урочистості “Гарт української незалежності”, церемонія відзначення за досягнення та здобутки у різних сферах особистий внесок у розбудову міста відбудуться перед приміщенням міської ради.

Артінсталяція і концерт

Святковий настрій на площі перед міською радою будуть створювати квіти з ювілейною айдентикою, артінсталяція “Вишивана Україна” з презентацією килима з орнаментами всіх областей України.

У межах концертної програми відбудуться вражаючі виступи народного хореографічного ансамблю “Світанок”, який дебютує з композицією “Ви у мене єдина”, вокальні номери ансамблю народної музики “Cтепограй”, жіночого хору “Сріблясті голоси”, соліста муніципального камерного оркестра Олександра Безая.

Наймасовіше онлайн-виконання державного гімну України

Об 11.00 міські хорові колективи візьмуть участь у проєкті “Наймасовіше онлайн-виконання державного гімну України”. Захід також буде на площі перед міською радою з підключенням до ZOOM.

Локації про історію змін України за 30 років

З 11.00 до 17.00 години по вулиці Дворцовій, у парку культури і відпочинку “Ковалівський” будуть облаштовані святкові локації з інсталяціями, що відтворюватимуть події трьох десятиріч утвердження незалежності України, презентацією здобутків у промисловості. У межах проєкту “Україна-30. Місто і час” тут будуть проводитися цікаві інтерактиви, майстер-класи, виставки, квести.

 1. Локація “Перші 10 із 30” буде розміщена по вулиці Дворцовій між вулицею Володимира Панченка та вулицею Шульгиних. Вона відтворюватиме події першого десятиріччя незалежності. На цій локації можна буде переглянути виставку авто-мото- та вело- техніки, іграшки, гаджети, техніку, сувеніри, шкільне приладдя, посуд 90-х, згададати музику того часу, пройтися квест квартирою “Домашній лабірінт довжиною у 30 років”.
 2. Друга локація, що відтворює хроніки початку століття, це 2001-2011 роки, буде розміщена на кварталі між провулком Театральним та Театральною площею. Тут на локації “Символи помаранчевої революції”, можна буде почути хіти того часу, взяти участь у “Карооке на майдані” і отримати призи та подарунки від ТМ “Королівський смак”, пригадати події Майдансу, тут діятиме дитячий кінотеатр із популярними ляльковими персонажами, локація “Купуй Кіровоградське” з торговельними рядами тих років від місцевих товаровиробників, імпровізовані фуд-корти, частування смаколиками того часу. Координацію проведення заходів на локації здійснює управління торгівлі та побутового обслуговування населення, управління молоді та спорту.
 3. Третя локація проєкту “Україна-30. Місто і час” буде розміщена у парку культури і відпочинку “Ковалівський”. Вона переносить у сьогодення, життя в умовах війни, боротьби з ковідом з одного боку, з іншого — розвитку міста, позитивних змін у його інфраструктурі, внеску жителів в його розбудову. Інсталяції, що відтворюють події Революції Гідності, майстер-класи з плетіння маскувальної сітки, національно-патріотичного виховання, виставка військового спорядження, намет-пам’яті, вшанування Героїв, захисників України, частування солдатською кашею. Зайти на локацію можна буде через імпровізований блокпост.

На локації “Партнерство заради стійкого розвитку” будуть розміщуватися громадські простори, експозиції, присвячені популяризації інструментів участі, буде проводитися майстер-клас з виготовлення жовто-блакитної квітки — символа незалежності України.

Тут же будуть розташовуватися локації “Якісна освіта” з казковими героями українських народних та новітніх казок, психологічним майстер-класом, майстер-класом Нової української школи; локація “Міцне здоров’я”. Заходи координують департамент соціальної політики та відділ комунікацій з громадськістю.

У центральній частині парку презентують свою продукцію 11 провідних промислових підприємств міста, поліграфічні та рекламні агентства. 

Танцювально мистецький марафон і рок фестиваль

Насичена концертна програма відбудеться на площі Героїв Майдану: пісенно-танцювальний марафон “30 пісень Української Незалежності”, виступи у межах якого створять єдину композицію з десятків знакових для незалежної України пісень, а по його завершенню о 18.00 рок- фестиваль “Рок на Інгулі” на площі Героїв Майдану. Раніше повідомлялось, що фестиваль відбудеться на Козачому острові.

Нагадаємо, як святкуватимуть День прапора в Кропивницькому.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама