Анонси

Стартував книжковий конкурс Best Book Award 2021

 Автор: Анастасія Дзюбак. 993

В Україні стартував масштабний книжковий конкурс Best Book Award 2021 — щорічна головна премія Львівського міжнародного BookForum, якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО «Форум видавців» за підтримки Українського культурного фонду.

knyha

Голова Великого журі — Богдан Тихолоз — літературознавець, франкознавець, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, доцент кафедри теорії і практики журналістики ЛНУ ім. І. Франка.

«Уже понад чверть століття конкурс на найкраще українське видання року (віднедавна — Bookforum Best Book Award) не просто визначає лідерів книжкового ринку, а орієнтує читачів та загалом «людей книги» на видання, які мають шанси стати подіями року, — підкреслює Богдан Тихолоз. — Як і кожен конкурс, це насправді не стільки змагання, скільки гра, де є переможці і не буває переможених. А найвищим суддею є не Велике журі, а читач, який любить книжку не тільки до глибини своєї душі, а й до глибини своєї кишені — і проголосує за неї гривнею (або ні)».

Щоби номінувати книжку на цьогорічний конкурс Best Book Award, потрібно заповнити анкету та надіслати до 30 серпня 2021. Надіслати книжки на конкурс можна з 9 серпня до 6 вересня 2021 кур’єрською доставкою.

До участі в Конкурсі приймають книжки, які:

● видані в Україні або поза межами України українською мовою, або ж українських авторів різними мовами, або на українську тематику впродовж 2020–2021 рр.;
● видані вперше й такі, що не брали участі в конкурсі минулих років;
● перевидані зі значними змінами, доповненнями, концептуально оновлені за змістом та оформленням;
● багатотомні видання є завершеними і всі томи представлені на конкурс;
● не містять матеріалів, заборонених до опублікування та розповсюдження чинним законодавством України.

Усі вимоги та Положення про Конкурс – за посиланням.

Переможців премії BookForum Best Book Award 2021 оголосять під час урочистої церемонії нагородження 16 вересня на Львівському міжнародному 28 BookForum.

Торік на конкурс Best Book Award 72 видавництва подали 451 книжку. Гран-прі отримала «Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута» (Видавець Олександр Савчук, Харків), найкращою в номінації “Сучасна українська проза” визнана книга Ольги Купріян «Я, Ніна» Яніни Соколової (видавництво #Книголав, Київ), у номінації «Сучасна українська поезія” — «Тюремна пісня» Олени Герасим’юк (видавництво «Люта справа», Київ), а в “Non-fiction” — «Антологія української кінокритики 1920-х у трьох томах» («Національний центр Олександра Довженка», Київ).

Весь список лауреатів Best Book Award 2020 року доступний онлайн.

Поширюйте

Коментуйте