Анонси

Словацька режисерка привезе свій фільм у Компаніївку

 Автор: Ірина Маслюкова. 2294

У Компаніївці 6 жовтня словацька режисерка та творча продюсерка документального кіно Майя Мартіняк презентує відвертий фільм про пологи.

Director Maia Martiniak

Режисерка відвідає Україну в межах програми 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Як повідомили організатори, кінопоказ стрічки «Невидимі» відбудеться 6 жовтня о 13:00 в кафе «Гавань» (смт Компаніївка, вул. Вишнева, 19).

Для усіх бажаючих, приєднатися до перегляду та спілкуванню з режисеркою, організатори забезпечують проїзд та харчування. Повідомити треба до 5 жовтня, 11:00

Про фільм:

Документальне кіно Майї Мартіняк насамперед присвячене повазі до прав людини та проблематиці довкілля. А дебютний повнометражний документальний фільм «Невидимі» розкриває тему пологової травми. Через історії пологів трьох жінок режисерка показує істинне обличчя травми та невидиму для суспільства реальність, де жінки змушені мовчати через тиск оточення або медичного персоналу. Фільм відкриває простір для діалогу в суспільстві й доводить необхідність змін не лише у Словаччині, а й по всьому світі.

Світова прем’єра стрічки «Невидимі» відбулася у 2020 році на найбільшому фестивалі документального кіно у Північній Європі CPH:DOX. Одразу дві відзнаки отримала стрічка на Міжнародному фестивалі документального кіно One World у Словаччині.
Українська прем’єра фільму «Невидимі» відбулася у 2021 році під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Стрічка не залишила байдужим українського глядача і журі правозахисної номінації RIGHTS NOW! Фільм «Невидимі» отримав дві статуетки від Docudays UA – приз глядацьких симпатій та нагороду в номінації RIGHTS NOW!

«Коли я почала працювати з темою травматичних пологів, мені було складно повірити, що жінки можуть зіткнутися з неповагою, маніпуляціями чи навіть насильством з боку медичного персоналу під час пологів. Заглибившись у питання, я виявила, що деякі жінки справді залишають лікарні з травмами. Я не можу ігнорувати тему насильства над жінками в будь-якій формі. Тож так народилася ідея фільму», – поділилась своєю мотивацією Майя Мартіняк.

За деталями звертайтеся: Людмила Шестакова, регіональна координаторка Мандрівного Docudays UA у Кіровоградській області, емейл: ekoosvita@gmail.com , номер телефону: 050 917 72 97.


 

Поширюйте

Коментуйте