Анонси

«Хащуватська трагедія»: мітинг-реквієм в пам’ять про розстріляних євреїв відбудеться на Кіровоградщині

 Автор: Валерій Лебідь. 2751

У Гайворонському районі Кіровоградської області у с. Хащувате відбудеться мітинг-реквієм з нагоди вшанування євреїв, розстріляних у 1942 році..

hashuvate1

За інформацією Гайворонської міської ради, пам’ятний захід розпочнеться 16 лютого о 12:00 на території Меморіального комплексу "Хащуватська трагедія".

Довідка:

«Хащуватська трагедія» – розстріл громадян єврейської національності у селі Хащуватому Гайворонського району Кіровоградської області під час Другої світової війни.

За різними оцінками, з 16 по 20 лютого 1942 року у Хащуватому нацисти розстріляли понад 1 тисячу євреїв, внаслідок чого повністю знищили містечко, в якому локально проживали представники цієї національності.

Після війни, в пам’ять про ці події радянська влада спромоглась встановити глиняний пам’ятник, а вже у вільній Україні у квітні 2013 року Міністерство культури проголосило місце масових розстрілів пам'яткою культурної спадщини місцевого значення. Згодом тут відкрили меморіальний комплекс «Хащуватська трагедія», що є найбільшим у Європі пам'ятником жертвам Голокосту.

 

Поширюйте

Коментуйте