Лонгріди

Вифлеємський вогонь миру передали вірянам Кропивницького (ФОТО,ВІДЕО)

. 2655

Напередодні різдвяних свят хлопці та дівчата з Кропивницької станиці «ПЛАСТу – Національної скаутської організації України» передали парафіянам трьох храмів Вифлеємський вогонь миру.

Сьогодні вогонь з міста Вифлеєма отримали громади парафій Петра і Павла та Андрія Первозванного (УПЦКП), а також – парафіяни храму Різдва Святого Івана Хрестителя (УГКЦ).

vvm2

Кропивницькі скаути в урочистій атмосфері привітали кропивничан з прийдешніми святами, та побажали щоб цей вогонь зігрівав їхні души.

Єпископ Кропивницький та Голованівський Марк, подякував плстунам та побажав жити в мирі.

Називається цей вогонь вогнем миру, оскільки Христос, який прийшов у світ приніс мир і називається Богом миру. Але я хотів би зауважити, що сам вогонь мир не дарує, але цей вогник є нагадуванням про Боже пришестя, нагадування про його любов і його заповіт жити у мирі, і все це залежить від нас. Приємно, що молодь звершує це служіння і наша країна – це країна в якій вони будуть себе реалізовувати і ми просимо у Бога миру для нас, а особливо для молоді нашої. Хай ми живемо в війні зараз, але щоб їхнє життя перебувало у мирі, щоб вони своїм життям могли прославити батьківщину.

— Єпископ Марк

vvm3

Вифлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, що полягає у поширенні символічного вогню, запаленого в місці народження Ісуса Христа.

Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд (нім. Bertl Grünwald).

vvm4

До Європи Вогонь з Вифлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки, так званою «скаутською естафетою», цілою Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня, Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується найбільша скаутська організація України — Пласт.

vvm5vvm6

Вперше Вогонь до України передали 1992 року з власної ініціативи окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року. Відтоді на україно-польському митному переході Рава-Руська-Гребенне представники керівництва Союзу Польських Харцерів (ZHP) передають Вогонь керівникам Пласту.

vvm7

Вифлеємський Вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама