Соборність по-кіровоградськи
22 січня українці святкували День Соборності своєї країни. І якщо в інших країнах люди святкують державні свята гуртом, то у нас кожен у свій спосіб. О 8 ранку у вихідний влада всіх кого можна «запросила» прийти до пам’ятника Чорнобильцям на Набережній. “Гречка” пересиливши бажання поспати, теж прогулялася центром міста.
Сотні людей вже були на місці. Звісно, захоплена людьми, що через велику любов до свята прийшли мерзнути і святкувати,”Гречка” вирішила познайомитися з героями ближче:
-Ви звідки, хлопці?- поцікавилися у бравого прапороносця.
– Я з КІСМА.
– І не ліньки в таку от рань?
– Та нет, надо – значит, надо, сказали прийти – я прийшов.
– А хто сказав?
– Замдекана.
– А ми 21 школи, Балашовські ми.
Підійшла молодь, що чула нашу розмову.
– Ого аж з Балашовки добралися! Раненько встали, вас теж попросили?
– Ну так…
Далі були дітки з 2 школи, цілий рядок бібліотекарок і так далі. Всіх їх “попросили” прийти на офіційний захід влади до Дня Соборності, який починався ніби як державний, а закінчувався – вже як партійний.
Присутні сформували колону і вирушили до пам’ятника Тарасу Шевченку. Тут вже їх зустрічали з символікою ПР, яка, очевидно, вже також прирівняна до державної.
Об 11.00 стартувало “не офіційне” відзначення свята. Біля пам’ятника Богдану Хмельницькму зібралися представники УНР, УНП, Свободи, Нашої України і Фронту Змін. “Гречкою” навіть було помічено прапор КУНу і голову ОУН в Кіровограді Василя Бондаря. Всього було близько 400 чоловік.
Розпочали мітинг молебенем. Щоправда, почався він на 10 хвилин пізніше від запланованого часу. Молебен правили представники УАПЦ КП, хоча “Гречка” сподівалася на спільний, принаймі грекокатоликів і представників автокефальної церкви. Ледь не вперше за кілька років майданчик для виступів було оздоблено звукопідсилюючою апаратурою. Святковості додав перфоменс від ФЗ – складання карти України з пазлів, до якого були долучені представники всіх партій, журналісти і прості громадяни. А ще – синьо-жовті кульки випущені на кінець першої частини святкування. Треба сказати, що всі учасники доклалися як організаційно так і фінансово до проведення заходу, зокрема, аренди апаратури. Але не обійшлося і без халявщиків. Народний Рух України, не з’явившись на підготовчу частину, прийвів чоловік 15 свого активу на сам захід, очевидно вважаючи, що все звалиться з неба. Хлопці принесли 7 прапорів, нехтуючи домовленості про 5 від партії, і купу маленьких прапорців зі своєю символікою.
Далі всі учасники акції взявшись за руки утворили велетенське коло. Після символічного єднання народ почав формувати колону щоб йти містом. І святкова хода розпочалася. Першою зупинкою стала меморіальна табличка В’ячеславу Чорноволу, за нею пам’ятник Кобзареві і Винниченкові. Колона виглядала барвисто і урочисто. Покладання квітів, промови. Так і завершилося відзначення славного свята Дня Соборності в Кіровограді.