Кіровоградські водії не припиняють порушувати права пасажирів (ВІДЕО)
Водії маршруток і автобусів, що обслуговує ПП “ОЛІКС”, не припиняють ображати пасажирів. У багатьох транспортних засобах і досі висять таблички “пільг немає!”: пенсіонери зауважують, що таким чином перевізник порушує їхні права, “ОЛІКС” вимагає компенсацій за пільгові перевезення.
Водії маршруток у Кіровограді зривають злість на пенсіонерах. Словесні образи і приниження, деінде й руки розпускають. Додають негативу і спец-оголошення від водіїв маршруток. Про що попереджають перевізники, та як на це реагують пасажири і чиновники, дивіться у сюжеті “Подробиць“
Старість треба поважати – це не про Кіровоград сьогодні. Тамтешні пенсіонери нерідко зазнають приниження і грубощів у маршрутках. Проїзд в автобусах 3 гривні – для Валерія Карповича це багато. Просив водія підвезти його за гривню – і ось результат.
“Є такі, що беруть цю гривню та викидають і я кажу: ти що до пенсії не збираєшся дожити, доживеш до мого віку”, – каже пенсіонер Валерій Карпович.
Але всі рекорди хамства побили водії підприємства “Олікс”- найбільшого перевізника на міських маршрутах. На їхніх автобусах з’явилися ось такі таблички “пільг – немає!”. А водії – розпускають руки. Немає компенсацій з міського бюджету – немає і пільгових місць! Така позиція керівника фірми-перевізника.
Якщо є підстава, ми маємо повне, адекватне право не надавати такі види послуг “, – запевняє Дмитро Вінницький, директор ПП “Олікс”.
У мерії обіцяють компенсувати перевізнику витрати – але тільки після того, як міські депутати затвердять порядок розподілу субвенцій. Депутати не поспішають, а чиновники розводять руками – мовляв, залишається тільки просити перевізників, інших важелів впливу – немає.
“Ми маємо залучати Укртрансінспекцію та органи ДАІ. Вони нам кажуть, що є відповідна постанова Уряду і вони півроку не мають право перевіряти. Певним чином дехто цим користується”, – каже Сергій Васильченко, заступник мера Кіровограда
Це пряме порушення прав пільговиків – кажуть юристи. Безкоштовний проїзд гарантує закон, а кіровоградські пенсіонери виявилися заручниками ситуації.
“Страждає сама незахищена категорія населення – пільговики. Хоча наразі у цивілізованих країнах спір має безпосередньо вирішуватися між замовником та перевізником”, – запевняє Анатолій Ларін, юрист.
У мерії запевнили: перевізник пішов назустріч і вже зняв таблички. Але насправді – зникли вони далеко не з усіх маршрутних автобусів.