У центрі Кіровограда палять листя (ВІДЕО)
У Кіровограді не припиняють палити листя. Щовечора і щоранку на вулиці можна спостерігати густий туман із запахом горілого листя. Найактивнішим є спалювання в приватному секторі. У Кіровогражі палять купи опалої осені навіть вдень і в центральній частині міста.
На адресу “Гречки” сьогодні надійшло відео, на якому наші читачі зранку зафіксували дим на Набережній. Як виявилось смог спричинила невелика купа підпаленого листя, що диміла поблизу спортивного майданчика.
" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen>
Згідно зі ст.77-1 Адміністративного кодексу України, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Хто має реагувати на такі підпали, “Гречка” поцікавилась у начальника спецінспекції Віктора Іванова.
“Два рази на тиждень ми організували рейди наших інспекторів. Вони виходять разом з дружинниками на вулиці міста ввечері, адже спалювання листя найактивніше проходить вечорами. Ситуація зі спалюванням листя стала кращою, ми складаємо багато адмінпротоколів. За кожним районом міста закріплений інспектор, до якого можна звернутись якщо ви побачили підпал сухих гілок і листя. Вони приймають дзвінки з 16 до 17 години, опісля виходять на рейди”, – пояснив Віктор Іванов.
Дзвонити можна і на номер інспекції протягом дня – 55-34-17, 55-54-16.
За словами посадовця, із цією проблемою бореться не лише спецінспекція, а й екологічна, карантинна інспекції, тож телефонувати можна і на їхні телефони, вказані на офіційних сайтах. Дзвонити радить Віктор Іванов і на гарячі лінії міста й області.
В екологічні інспекції пояснюють, притягнути до відповідальності можна лише, якщо зловити на гарячому. Інакше виїзд інспектора буде неефективним. На гарячі телефони екологічної інспекції можна дзвонити з 8 до 17.00: 22-85-86, 22-85-93.
Садоводи ж радять не спалювати листя. Опале осіннє листя не тільки виконує роль теплового бар’єру, тобто захищає коріння від морозів, але й покращує і збагачує склад грунту. Крім того опалим листям харчуються дощові черв’яки, які позитивно впливають на структуру ґрунту, а ранньою весною, частково перегниле листя, можна використовувати при облаштуванні теплого городу.
Любителі хенд-мейду, виготовленого з природніх матеріалів, підкажуть, що осіннє листя можна використовувати для картин та прикрашання інтер’єру. Жовте листя стане чудовим атрибутом для фотосесії.